Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ odhalilo projektor Joybee druhé generace

5.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Známý výrobce zobrazovací techniky BenQ uvedl na trh novou generaci svého populárního projektoru BenQ Joybee GP2. Tento černo-bílý „trpaslík“ se chlubí krátkým projekčním poměrem, dokováním mobilit od Apple, řadou konektorů i prohlížečem dokumentů.
Společnost BenQ představila novou generaci svého populárního mini projektoru BenQ Joybee GP2. Toto zařízení přitom navazuje na úspěch svého předchůdce, s nímž sdílí stejný elegantní černo-bílý kryt. Navíc potom přidává várku novinek, jako je intuitivní uživatelské rozhraní, schopnost přehrávat 720p záznam nebo třeba projekce na krátkou vzdálenost. Součástí přístroje je rovněž integrovaný dok pro iPhone nebo iPod, ale i možnost dokoupit baterii s výdrží 3 hodiny.Jádrem celého systému je světelný zdroj 3LED stejně tak, jako projekce pomocí DLP. Silnou stránkou projektoru je jeho kompaktnost a hmotnost pouhých 565 gramů. Plusové body přidává i dálkové ovládání, jehož součástí je i samostatné ovládání dokovaných zařízení iPhone (či iPod). Zvuk potom produkují buď vestavěné 2W reproduktory, nebo externí reproduktory (připojené přes port Audio Out).


BenQ Joybee GP2 - projektor do větší kapsy


Po stránce konektorů se nový BenQ Joybee rozhodně nemusí hanbit (na rozdíl od poněkud slabšího rozlišení 720p). Nechybí zde totiž USB ani mini HDMI (vhodné pro připojení tabletů nebo inteligentních mobilů). Právě USB je možné využít pro přímý přenos dat z PC do 2GB vnitřní paměti. Tu ještě lze rozšířit pomocí SD karet. Dokumenty PDF a balíku MS Office lze poté přehrát pomocí prohlížeče, který je součástí firmware. Tento malý projektor s vcelku standardní výbavou by měl být brzo dostupný za doporučenou cenu 549 $ (cca 10 300 Kč). Za zmínku stojí i to, že BenQ Joybee GP2 bude k vidění na lednové výstavě CES 2012.Zdroj: AkihabaraNews