
Speciální pero disponuje také tlačítkem suplujícím levé na myši a pracuje na vzdálenost do 8 metrů od promítaného obrazu. Dostaneme k němu interaktivní software Q Draw s několika funkcemi pro nastavení parametrů pro kreslení (typy pera, barvy inkoustu, tloušťka). Pak tu jsou možnosti pro tvorbu schémat a tabulek, výběr tvarů a další nástroje. Nakonec se může celý průběh použií tohoto systému zaznamenat, aby se dala lekce opětovně využít.
Samotný projektor MP780 ST dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou od 48 do 300 palců se zobrazovacím poměrem 0,5:1. To znamená, že z jednoho metru můžeme promítnou obraz o úhlopříčce 95" (241 cm). BenQ dále vyzdvihuje jeho mobilitu, díky níž se bude snadno přenášet mezi učebnami, dále informuje o USB portu pro práci i bez připojení k počítači, dvou zabudovaných 10W reproduktorech a hmotnosti 2,6 kg.
Mezi rozhraní patří jinak HDMI verze 1.3, kompozitní vstup, S-Video, D-Sub, mikrofonní vstup, stereo mini jack, RJ-45 a RS232. Projektor podporuje také stereoskopické 3D zobrzení v rozlišení WXGA a správu na dálku pomocí Ethernetu.
Projektor BenQ MP780 ST je u nás dostupný za cenu 31 990 Kč bez DPH.
Zdroj: TZ BenQ