Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

BenQ MP780 ST pro krátkou projekci

, , aktualita
BenQ MP780 ST pro krátkou projekci
Společnost BenQ obohacuje svou nabídku projektorů pro krátkou projekční vzdálenost o model MP780 ST, jenž nabízí technologii DLP od Texas Instruments, rozlišení WXGA, technologii PointDraw a další vlastnosti, které si nyní představíme.
BenQ MP780 ST pro krátkou projekci
Podívejme se tedy na to, co všechno nový model pro projekci na krátkou vzdálenost nabízí. Určen je především pro potřeby vzdělávacích institucí, a to především kvůli zmíněnému systému PointDraw, který využívá interaktivní pero. Díky nemu mohou učitelé ukazovat, kreslit a psát na jakýkoliv povrch, na nějž projektor vysílá svůj obraz. K tomu také není zapotřebí žádná kalibrace mezi zařízením a projekčním povrchem. PointDraw je také kompatibilním s jakýmkoliv OS, který podporuje standardní USB myš a podporuje a sdílení prakticky jakéhokoliv softwaru nebo digitálního obsahu zobrazitelného na počítačovém monitoru.Speciální pero disponuje také tlačítkem suplujícím levé na myši a pracuje na vzdálenost do 8 metrů od promítaného obrazu. Dostaneme k němu interaktivní software Q Draw s několika funkcemi pro nastavení parametrů pro kreslení (typy pera, barvy inkoustu, tloušťka). Pak tu jsou možnosti pro tvorbu schémat a tabulek, výběr tvarů a další nástroje. Nakonec se může celý průběh použií tohoto systému zaznamenat, aby se dala lekce opětovně využít.

Samotný projektor MP780 ST dokáže vytvořit obraz s úhlopříčkou od 48 do 300 palců se zobrazovacím poměrem 0,5:1. To znamená, že z jednoho metru můžeme promítnou obraz o úhlopříčce 95" (241 cm). BenQ dále vyzdvihuje jeho mobilitu, díky níž se bude snadno přenášet mezi učebnami, dále informuje o USB portu pro práci i bez připojení k počítači, dvou zabudovaných 10W reproduktorech a hmotnosti 2,6 kg.

Mezi rozhraní patří jinak HDMI verze 1.3, kompozitní vstup, S-Video, D-Sub, mikrofonní vstup, stereo mini jack, RJ-45 a RS232. Projektor podporuje také stereoskopické 3D zobrzení v rozlišení WXGA a správu na dálku pomocí Ethernetu.

Projektor BenQ MP780 ST je u nás dostupný za cenu 31 990 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ BenQ