reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ má nový mobilní LED projektor

4.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ ohlásila, že zařazuje do své nabídky nový mobilní LED projektor GP10 Ultra-lite. Nejde však o klasický miniaturní model s mizivým světelným tokem, ale o 1,5kilogramový projektor s nabídkou 500 ANSI lumenů...
Oněch 500 ANSI lumenů a kontrastní poměr 10000:1 již bude stačit i na větší obraz, přičemž dle BenQ bude ideální 40" úhlopříčka, kterou projektor GP10 Ultra-lite zvládne zobrazit na vzdálenost 1 metr. Jeho zobrazovací poměr je tak 1,2:1.

Nový projektor je určen především pro běžné uživatele, kteří potřebují snadné řešení pro promítání videí, zobrazování fotografií, apod. Jeho hlavní předností je použitá technologie LED pro zdroj světla, která slibuje dlouhou výdrž lampy (až 30000 hodin v eko módu) a také nízkou spotřebu. Krom toho budeme moci promítat v rozlišení 720p a také ve 3D, k dispozici bude odnímatelný DVD přehrávač, konektivita HDMI, funkce Wireless Display pro bezdrátový přenos obrazu a možnost přehrávání přímo z úložného zařízení připojeného přes rozhraní USB. K tomu patří také podpora řady formátů videa a zvuku.

A zrovna pro ozvučení poslouží dva 3W reproduktory, které by svým výkonem měly stačit. Zvládnou také virtuální prostorový zvuk. Dále tu máme funkci USB File Transfer pro přenos dat do 2GB vestavěné paměti v projektoru, kterou můžeme rozšířit pomocí SD karty.

Projektor BenQ GP10 je v České republice dostupný za cenu 11490 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ BenQ