Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ GP30: LED projektor s dobrou konektivitou

23.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Po dvojici nových výkonných projektorů pro domácnosti si BenQ připravil model GP30, který je z poněkud jiného soudku. Jde o LED projektor pro maximálně 240" obraz, který má nabídnout bohatý výběr mezi rozhraními.
Projektory využívající jako zdroj světla LED už dávno nejsou pouze velmi nízko výkonné modely určené především na cesty. BenQ GP30 ukazuje, že mohou nabídnout i slušnou svítivost, v tomto případě tedy 900 ANSI lumenů díky RGB LED. Ta stále nedosahuje výkonu klasických lamp, ale už postačí na vytvoření obrazu s úhlopříčkou až 240", čili 610 cm. Na vzdálenost jednoho metru dokáže tento projektor vytvořit obraz s úhlopříčkou 40".



BenQ GP30 s rozměry 220 x 61,8 x 177 mm a hmotností 1,5 kg dále nabídne nativní rozlišení 1280 x 800, kontrast 100.000:1, 100% pokrytí barevného prostoru NTSC a co se týče výdrže světelného zdroje, ta je v režimu ECO až 30.000 hodin, o čemž si lampy mohou nechat jen zdát. Pro základní ozvučení poslouží dva 3W reproduktory s SRS WOW HD.



Co se týče funkcí, pak tu máme třeba Auto Blank, které při detekci pohybu ve vzdálenosti až 30 cm před projektorem obraz zatemní, aby někoho neoslepil. Zmínili jsme také bohatou nabídku rozhraní, takže to rozvedeme. Máme tu základní D-Sub a vedle něj kompozitní vstup, HDMI, USB 2.0 pro flash/pevný disk nebo Wi-Fi adaptér, Mini USB, čtečku karet SD a SDHC a také 3,5mm vstup a výstup.

Signál tedy můžeme přivést i pomocí dodávané sady Quick Wireless Connection, která se skládá ze dvou USB modulů. Jeden poslouží pro vysílání ze zdrojového zařízení a druhý zase pro příjem. Moduly se umí automaticky spárovat a nabídnou tak velmi rychlé zprovoznění. Pak budeme moci využít třeba palikaci QPresenter, jež umožní pracovat se sadou MS Office, obrázky, PDF a spolupracuje také s Dropboxem.

Pak můžeme zmínit, že projektor BenQ GP30 je vybaven 2 GB vlastní paměti a podporuje MHL pro promítání z mobilních zařízení. S využitím volitelného adaptéru QCast, který se připojuje k HDMI, můžeme zrcadlit obsah obrazovky chytrého telefonu, notebooku či jinéhoo zařízení.

Projektor je již k dispozici za doporučených 17.990 Kč s DPH (645,25 euro) a adaptér QCast přijde na 1499 Kč (54 euro).

Zdroj: TZ BenQ


reklama
reklama