Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ debutuje s 27" víceúčelovým LCD

29.1.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost BenQ oznámila svůj debut na poli 27palcových LCD monitorů. Přichází totiž s modelem M2700HD disponujícím rozlišením Full HD a poměrem stran 16:9, díky čemuž se zvláště hodí pro sledování filmů...
Novinka v podobě monitoru BenQ s úhlopříčkou 27 palců tedy disponuje rozlišením 1920 x 1080 a výrobce se zde chlubí, že jeho M2700HD disponuje lepšími parametry než televizory v podobné cenové hladině. Má tak poskytnout lepší podání obrazu i zvuku, což reprezentuje jednak dynamický kontrast 50000:1, jas 400cd/m2 a firemní technologie Senseye Human Vision a potom integrované reproduktory s celkovým výkonem 10 wattů a technologií EmbracingSound.Co se týče konektivity, pak se zde představí dva konektory HDMI 1.3, komponentní a kompozitní vstupy a také S/PDIF. Monitor tak lze využít jako normální zobrazovací zařízení k našemu desktopu či notebooku nebo jako centrum domácí zábavy. K tomu se využije zmíněná technologie Senseye Human Vision pro kalibraci obrazu úpravou jasu, ostrosti, dynamického kontrastního poměru, odstínů barev, jejich sytosti či 3D redukcí šumu.


Oproti tomu Senseye 3 má na starosti úpravu barev, kde je k dispozici 6 přednastavených profilů: ežim Standard (kancelářská práce a internet), Movie (DVD a televize), Game (počítačové hry), Photo (zobrazení a editace fotografií), sRGB (100% shoda s RGB) a Eco (úsporný režim). EmbracingSound je něco podobného, ale pro zvuk a zde je pět předdefinovaných zvukových profilů: Standard, Film, Hra, Pop a Rock).

Monitor M2700HD bude na trhu k dispozici od února 2010 za cenu 7790 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ BenQ