Beelink GS-King X: nový TV box s místem pro dva 3,5" disky

Beelink GS-King X: nový TV box s místem pro dva 3,5" disky
, , aktualita
Beelink připravuje nový TV box s Androidem, který by se měl dostat na trh ještě tento měsíc. A s většinou ostatních čínských „krabiček“ si novinku rozhodně nesplete kvůli velkým rozměrů, které ovšem mají své opodstatnění.
K oblíbeným
reklama
Beelink patří spíše ke známějším čínským výrobcům TV boxů a některé z modelů se občas dokonce dostanou i na český trh. Uvidíme, zda se tak stane i v případě nejnovějšího přírůstku, kterým se stal model GS-King X a za pozornost stojí hned z několika důvodů. O tom, že se nejedná o běžný TV box za pár desítek dolarů vás přesvědčí už nadstandardní rozměry. V kovovém těle zařízení se totiž nacházejí dva sloty pro 3,5″ pevné disky SATA o kapacitě až 16 TB, ale výrobce naznačil, že problém by nemusela být ani vyšší kapacita. Kromě TV boxu pro konzumaci obsahu např. z internetu lze tedy nový model využít i jako NAS.
 
 
A jaké další komponenty ukrývá Beelink GS-King X? V první řadě se jedná o šestijádrový procesor Amlogic S922X-H vyrobený 12nm technologií, který se objevil třeba v jiném modelu tohoto výrobce – Beelink GT-King Pro. Jeho součástí jsou čtyři jádra Cortex-A73 běžící až na 1,8 GHz, dvě jádra Cortex-A53 schopná dosáhnout až 1,9 GHz a grafický akcelerátor Mali-G52 MP6. V kombinaci se 4GB operační pamětí LPDDR4 by se mohlo jednat o poměrně svižné řešení, které umožní na TV boxu spustit i náročné aplikace a hry. O zpracování obrazu se stará Amlogic Video Engine (AVE-10), který si poradí s několika formáty vysokého rozsahu včetně HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision.
 
 
K dispozici je 64GB úložiště eMMC a čtečka paměťových karet. Kromě Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth nabízí zařízení také dlouhou řádku konektorů. Uživatelé budou mít k dispozici porty USB 3.0, síťový Gigabit Ethernet, několik audio konektorů a HDMI 2.0b s podporou přenosu videí ve 4K HDR při 60 fps. TV box bude dodáván s předinstalovaným operačním systémem Android 9.0 Pie, který podporuje hlasového asistenta od Googlu. K tomuto účelu bude možné použít dodávaný dálkový ovladač s mikrofonem. Kromě toho bude podporovat funkci „flymouse“, která umožňuje posouvat kurzor na obrazovce pohybem ovladače ve vzduchu.
 
Beelink GS-King X by se na trh měl dostat koncem května a do té doby může podle výrobce dojít k menším změnám ve specifikaci. Cena se bude pohybovat kolem 300 dolarů, v přepočtu 7 700 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik