Beelink GS-King X: nový TV box s místem pro dva 3,5" disky

Beelink GS-King X: nový TV box s místem pro dva 3,5" disky
, , aktualita
Beelink připravuje nový TV box s Androidem, který by se měl dostat na trh ještě tento měsíc. A s většinou ostatních čínských „krabiček“ si novinku rozhodně nesplete kvůli velkým rozměrů, které ovšem mají své opodstatnění.
K oblíbeným
reklama
Beelink patří spíše ke známějším čínským výrobcům TV boxů a některé z modelů se občas dokonce dostanou i na český trh. Uvidíme, zda se tak stane i v případě nejnovějšího přírůstku, kterým se stal model GS-King X a za pozornost stojí hned z několika důvodů. O tom, že se nejedná o běžný TV box za pár desítek dolarů vás přesvědčí už nadstandardní rozměry. V kovovém těle zařízení se totiž nacházejí dva sloty pro 3,5″ pevné disky SATA o kapacitě až 16 TB, ale výrobce naznačil, že problém by nemusela být ani vyšší kapacita. Kromě TV boxu pro konzumaci obsahu např. z internetu lze tedy nový model využít i jako NAS.
 
 
A jaké další komponenty ukrývá Beelink GS-King X? V první řadě se jedná o šestijádrový procesor Amlogic S922X-H vyrobený 12nm technologií, který se objevil třeba v jiném modelu tohoto výrobce – Beelink GT-King Pro. Jeho součástí jsou čtyři jádra Cortex-A73 běžící až na 1,8 GHz, dvě jádra Cortex-A53 schopná dosáhnout až 1,9 GHz a grafický akcelerátor Mali-G52 MP6. V kombinaci se 4GB operační pamětí LPDDR4 by se mohlo jednat o poměrně svižné řešení, které umožní na TV boxu spustit i náročné aplikace a hry. O zpracování obrazu se stará Amlogic Video Engine (AVE-10), který si poradí s několika formáty vysokého rozsahu včetně HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision.
 
 
K dispozici je 64GB úložiště eMMC a čtečka paměťových karet. Kromě Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth nabízí zařízení také dlouhou řádku konektorů. Uživatelé budou mít k dispozici porty USB 3.0, síťový Gigabit Ethernet, několik audio konektorů a HDMI 2.0b s podporou přenosu videí ve 4K HDR při 60 fps. TV box bude dodáván s předinstalovaným operačním systémem Android 9.0 Pie, který podporuje hlasového asistenta od Googlu. K tomuto účelu bude možné použít dodávaný dálkový ovladač s mikrofonem. Kromě toho bude podporovat funkci „flymouse“, která umožňuje posouvat kurzor na obrazovce pohybem ovladače ve vzduchu.
 
Beelink GS-King X by se na trh měl dostat koncem května a do té doby může podle výrobce dojít k menším změnám ve specifikaci. Cena se bude pohybovat kolem 300 dolarů, v přepočtu 7 700 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik