www.tvfreak.cz
>
>

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů
, , aktualita
Dva lídři v oblasti televizních dokumentů spojí své síly a vytvoří streamovací službu, která bude obsahovat takové klenoty jako seriál Planeta Země. Videa budou dostupná skoro po celém světě a měsíční předplatné by nemělo být drahé.
K oblíbeným
reklama
Nabídka streamovacích služeb se brzy rozroste o dalšího hráče, ale tentokrát poměrně úzce zaměřeného. Půjde o společný počin televizních stanic BBC a Discovery, které jsou odborníky v oblasti televizních dokumentů. Na své si tedy přijdou milovníci naučných pořadů z různých kategorií jako příroda, zvířata, věda, cestování, historie nebo vesmír. Půjde o jediné místo, kde diváci z celého světa najdou známé dokumentární seriály od BBC na jednom místě. Těšit se můžeme například na tituly Planet Earth (Planeta Země/Zázračná planeta), Blue Planet (Modrá planeta), Life (Život/Život na Zemi) a Dynasties (Zvířecí dynastie). Dostupné budou globálně s výjimkou Velké Británie, Irska a Číny.
 
 
K dispozici bude také nová dokumentární série Dynasties, kterou provází známý hlas Davida Attenborougha
 
Služba ovšem nebude těžit jen z vydaných sérií, ale nabídne v budoucnu nabídne také nový, exkluzivní obsah vzniklý v koprodukci BBC a Discovery. K celosvětovému spuštění platformy dojde do roku 2020, konkrétní termín zatím nebyl zveřejněn. Stejně tak zatím neznáme třeba technické detaily o kvalitě obrazu, podporovaných zařízeních nebo lokalizaci obsahu. Naznačena ovšem byla cenová politika. Služba bude podle očekávání fungovat na bázi měsíčního předplatného, které by nemělo stát více než 5 dolarů, v přepočtu asi 115 Kč bez DPH. To není mnoho, ale musíme brát v potaz skutečnost, že na rozdíl od Netflixu či Amazonu bude obsah poměrně úzce zaměřen a databáze pořadů bude výrazně menší.
 
Podle The Wall Street Journal připravuje Discovery ještě jednu službu pro streamování videa, která by měla být zaměřena na jídlo, domácí kutily, golf a cyklistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik