www.tvfreak.cz
>
>

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů
, , aktualita
Dva lídři v oblasti televizních dokumentů spojí své síly a vytvoří streamovací službu, která bude obsahovat takové klenoty jako seriál Planeta Země. Videa budou dostupná skoro po celém světě a měsíční předplatné by nemělo být drahé.
K oblíbeným
reklama
Nabídka streamovacích služeb se brzy rozroste o dalšího hráče, ale tentokrát poměrně úzce zaměřeného. Půjde o společný počin televizních stanic BBC a Discovery, které jsou odborníky v oblasti televizních dokumentů. Na své si tedy přijdou milovníci naučných pořadů z různých kategorií jako příroda, zvířata, věda, cestování, historie nebo vesmír. Půjde o jediné místo, kde diváci z celého světa najdou známé dokumentární seriály od BBC na jednom místě. Těšit se můžeme například na tituly Planet Earth (Planeta Země/Zázračná planeta), Blue Planet (Modrá planeta), Life (Život/Život na Zemi) a Dynasties (Zvířecí dynastie). Dostupné budou globálně s výjimkou Velké Británie, Irska a Číny.
 
 
K dispozici bude také nová dokumentární série Dynasties, kterou provází známý hlas Davida Attenborougha
 
Služba ovšem nebude těžit jen z vydaných sérií, ale nabídne v budoucnu nabídne také nový, exkluzivní obsah vzniklý v koprodukci BBC a Discovery. K celosvětovému spuštění platformy dojde do roku 2020, konkrétní termín zatím nebyl zveřejněn. Stejně tak zatím neznáme třeba technické detaily o kvalitě obrazu, podporovaných zařízeních nebo lokalizaci obsahu. Naznačena ovšem byla cenová politika. Služba bude podle očekávání fungovat na bázi měsíčního předplatného, které by nemělo stát více než 5 dolarů, v přepočtu asi 115 Kč bez DPH. To není mnoho, ale musíme brát v potaz skutečnost, že na rozdíl od Netflixu či Amazonu bude obsah poměrně úzce zaměřen a databáze pořadů bude výrazně menší.
 
Podle The Wall Street Journal připravuje Discovery ještě jednu službu pro streamování videa, která by měla být zaměřena na jídlo, domácí kutily, golf a cyklistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář