www.tvfreak.cz
>
>

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů
, , aktualita
Dva lídři v oblasti televizních dokumentů spojí své síly a vytvoří streamovací službu, která bude obsahovat takové klenoty jako seriál Planeta Země. Videa budou dostupná skoro po celém světě a měsíční předplatné by nemělo být drahé.
K oblíbeným
reklama
Nabídka streamovacích služeb se brzy rozroste o dalšího hráče, ale tentokrát poměrně úzce zaměřeného. Půjde o společný počin televizních stanic BBC a Discovery, které jsou odborníky v oblasti televizních dokumentů. Na své si tedy přijdou milovníci naučných pořadů z různých kategorií jako příroda, zvířata, věda, cestování, historie nebo vesmír. Půjde o jediné místo, kde diváci z celého světa najdou známé dokumentární seriály od BBC na jednom místě. Těšit se můžeme například na tituly Planet Earth (Planeta Země/Zázračná planeta), Blue Planet (Modrá planeta), Life (Život/Život na Zemi) a Dynasties (Zvířecí dynastie). Dostupné budou globálně s výjimkou Velké Británie, Irska a Číny.
 
 
K dispozici bude také nová dokumentární série Dynasties, kterou provází známý hlas Davida Attenborougha
 
Služba ovšem nebude těžit jen z vydaných sérií, ale nabídne v budoucnu nabídne také nový, exkluzivní obsah vzniklý v koprodukci BBC a Discovery. K celosvětovému spuštění platformy dojde do roku 2020, konkrétní termín zatím nebyl zveřejněn. Stejně tak zatím neznáme třeba technické detaily o kvalitě obrazu, podporovaných zařízeních nebo lokalizaci obsahu. Naznačena ovšem byla cenová politika. Služba bude podle očekávání fungovat na bázi měsíčního předplatného, které by nemělo stát více než 5 dolarů, v přepočtu asi 115 Kč bez DPH. To není mnoho, ale musíme brát v potaz skutečnost, že na rozdíl od Netflixu či Amazonu bude obsah poměrně úzce zaměřen a databáze pořadů bude výrazně menší.
 
Podle The Wall Street Journal připravuje Discovery ještě jednu službu pro streamování videa, která by měla být zaměřena na jídlo, domácí kutily, golf a cyklistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem
V nabídce videokamer společnosti Panasonic se objevují dva nové modely HC-X1500 a HC-X2000. Oba dva mají objektiv s 24× optickým zoomem a potěší také schopností záznamu ve 4K rozlišení při 60p.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10 NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela má další trailer Black Widow od Marvela má další trailer
Marvel uvolnil další trailer na film Black Widow, který zamíří do kin v květnu letošního roku. Zatímco ten minulý více napovídal o minulosti Natashy Romanoff, tentokrát se dozvíme více i o hlavním protivníkovi.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL má nové QLED televize včetně 8K X91 TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala