Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů

5.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Dva lídři v oblasti televizních dokumentů spojí své síly a vytvoří streamovací službu, která bude obsahovat takové klenoty jako seriál Planeta Země. Videa budou dostupná skoro po celém světě a měsíční předplatné by nemělo být drahé.
Nabídka streamovacích služeb se brzy rozroste o dalšího hráče, ale tentokrát poměrně úzce zaměřeného. Půjde o společný počin televizních stanic BBC a Discovery, které jsou odborníky v oblasti televizních dokumentů. Na své si tedy přijdou milovníci naučných pořadů z různých kategorií jako příroda, zvířata, věda, cestování, historie nebo vesmír. Půjde o jediné místo, kde diváci z celého světa najdou známé dokumentární seriály od BBC na jednom místě. Těšit se můžeme například na tituly Planet Earth (Planeta Země/Zázračná planeta), Blue Planet (Modrá planeta), Life (Život/Život na Zemi) a Dynasties (Zvířecí dynastie). Dostupné budou globálně s výjimkou Velké Británie, Irska a Číny.
 
 
K dispozici bude také nová dokumentární série Dynasties, kterou provází známý hlas Davida Attenborougha
 
Služba ovšem nebude těžit jen z vydaných sérií, ale nabídne v budoucnu nabídne také nový, exkluzivní obsah vzniklý v koprodukci BBC a Discovery. K celosvětovému spuštění platformy dojde do roku 2020, konkrétní termín zatím nebyl zveřejněn. Stejně tak zatím neznáme třeba technické detaily o kvalitě obrazu, podporovaných zařízeních nebo lokalizaci obsahu. Naznačena ovšem byla cenová politika. Služba bude podle očekávání fungovat na bázi měsíčního předplatného, které by nemělo stát více než 5 dolarů, v přepočtu asi 115 Kč bez DPH. To není mnoho, ale musíme brát v potaz skutečnost, že na rozdíl od Netflixu či Amazonu bude obsah poměrně úzce zaměřen a databáze pořadů bude výrazně menší.
 
Podle The Wall Street Journal připravuje Discovery ještě jednu službu pro streamování videa, která by měla být zaměřena na jídlo, domácí kutily, golf a cyklistiku.