www.tvfreak.cz
>
>

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů

BBC a Discovery spustí „Netflix“ pro fanoušky dokumentů
, , aktualita
Dva lídři v oblasti televizních dokumentů spojí své síly a vytvoří streamovací službu, která bude obsahovat takové klenoty jako seriál Planeta Země. Videa budou dostupná skoro po celém světě a měsíční předplatné by nemělo být drahé.
K oblíbeným
reklama
Nabídka streamovacích služeb se brzy rozroste o dalšího hráče, ale tentokrát poměrně úzce zaměřeného. Půjde o společný počin televizních stanic BBC a Discovery, které jsou odborníky v oblasti televizních dokumentů. Na své si tedy přijdou milovníci naučných pořadů z různých kategorií jako příroda, zvířata, věda, cestování, historie nebo vesmír. Půjde o jediné místo, kde diváci z celého světa najdou známé dokumentární seriály od BBC na jednom místě. Těšit se můžeme například na tituly Planet Earth (Planeta Země/Zázračná planeta), Blue Planet (Modrá planeta), Life (Život/Život na Zemi) a Dynasties (Zvířecí dynastie). Dostupné budou globálně s výjimkou Velké Británie, Irska a Číny.
 
 
K dispozici bude také nová dokumentární série Dynasties, kterou provází známý hlas Davida Attenborougha
 
Služba ovšem nebude těžit jen z vydaných sérií, ale nabídne v budoucnu nabídne také nový, exkluzivní obsah vzniklý v koprodukci BBC a Discovery. K celosvětovému spuštění platformy dojde do roku 2020, konkrétní termín zatím nebyl zveřejněn. Stejně tak zatím neznáme třeba technické detaily o kvalitě obrazu, podporovaných zařízeních nebo lokalizaci obsahu. Naznačena ovšem byla cenová politika. Služba bude podle očekávání fungovat na bázi měsíčního předplatného, které by nemělo stát více než 5 dolarů, v přepočtu asi 115 Kč bez DPH. To není mnoho, ale musíme brát v potaz skutečnost, že na rozdíl od Netflixu či Amazonu bude obsah poměrně úzce zaměřen a databáze pořadů bude výrazně menší.
 
Podle The Wall Street Journal připravuje Discovery ještě jednu službu pro streamování videa, která by měla být zaměřena na jídlo, domácí kutily, golf a cyklistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře