Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bang&Olufsen uvedl 4K OLED TV Beovision Harmony i v 83" variantě

14.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Bang&Olufsen uvedl 4K OLED TV Beovision Harmony i v 83" variantě
Chytré televize Beovision Harmony od společnosti Bang&Olufsen se dočkávají nové varianty s 83" úhlopříčkou. Ta doplňuje stávající modely s rozlišením 4K i 8K a také přináší panel typu OLED od společnosti LG. Nepůjde však o levnou záležitost.
Společnost Bang&Olufsen má v nabídce chytré televize Beovision Harmony, které jsou dosud k dispozici jako 4K modely s 65" a 77" úhlopříčkou nebo jako ještě větší 88" model, který má rozlišení 8K. Nová verze se s 83" úhlopříčkou stane největší televizí s rozlišením 4K v této řadě. V zásadě jde o televizi LG G-Series typu OLED s audio systémem od Bang&Olufsen.
 
Bang&Olufsen Beovision Harmony OLED TV
 
Už v základu by televize měla s pomocí systému SoundCenter nabídnout nadprůměrný zvuk. Při vypnutém stavu nebo jen poslouchání hudby se reproduktory rozevírají a částečně překrývají televizi. Zvuk by se měl ještě zlepšit díky podpoře audia 7.1 a možnosti připojit až 8 reproduktorů B&O Beolab. Luxusní televize využívá operačního systému webOS, máme tu podporu Dolby Vision a HDMI 2.1. Pokud jde o materiály, máme zde hliník i dubové dřevo. Cena byla stanovena na 23.000 USD (550 tisíc Kč).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.