Bang & Olufsen přinese kvalitní audio příslušenství pro Xbox Series X

Bang & Olufsen přinese kvalitní audio příslušenství pro Xbox Series X
, , aktualita
Bang & Olufsen vstupuje do herního průmyslu. Známý výrobce oznámil partnerství s Microsoftem, v rámci kterého přinese příslušenství navržené pro konzole Xbox. Kompatibilní ovšem bude i s jinými produkty.
K oblíbeným
reklama
Ve druhé polovině roku bude představen Xbox Series X a této příležitosti chce využít Bang & Olufsen ke vstupu do herního průmyslu. Dánský výrobce reproduktorů, sluchátek, ale třeba také drahých televizorů, uzavřel partnerství s Microsoftem. Společnosti to oznámily v tiskové zprávě, i když zatím bez podrobností. Těšit se můžeme na high-endové audio příslušenství, které bude součástí programu „Designed for Xbox“. Ačkoliv produkty budou navrženy pro herní konzoli od Microsoftu, kompatibilní budou i s jinými zařízeními. Výhodou by mohly být exkluzivní funkce integrované pro Xbox Series X.
 
 
Ačkoliv na představení prvních produktů si patrně počkáme ještě pár týdnů nebo spíš měsíců, už nyní se objevily náznaky, že jednou z novinek budou (patrně bezdrátová) sluchátka. Web FlatpanelsHD potom spekuluje o reproduktorech a dalším příslušenství podporující protokol pro bezdrátový přenos zvuku WiSA. Společnost Bang & Olufsen stála u zrodu tohoto standardu a Microsoft se připojil v roce 2017. Již aktuální herní konzole Xbox One jsou certifikovány jako „WiSA Ready“, což znamená možnost připojení USB vysílače pro spojení s kompatibilními reproduktory.
 
„Vstupem do herního průmyslu chceme dělat to, co umíme nejlépe: poskytovat vynikající zvukový výkon zabalený do úžasného designu a solidní řemeslné práce. V oblasti her vidíme velký komerční potenciál a jsme přesvědčeni, že v Xboxu jsme našli ideálního partnera, abychom mohli tento potenciál realizovat,“ prohlásil Christoffer Poulsen, vedoucí produktového managementu ve společnosti Bang & Olufsen.
 
Microsoft již prozradil řadu podrobností o chystané herní konzoli nové generace. Kromě designu odhalil americký výrobce také hardwarové parametry nebo podobu gamepadu. Představeny byly také první hry od studií třetích stran. Co se týče zvuku, Xbox Series X by měl využívat dedikovaný audio čip. To znamená, že ke zpracování zvuku bude docházet nezávisle na procesoru. Podobné řešení zvolilo také Sony u konkurenčního PlayStatonu 5. Finální verze nového Xboxu bude postrádat optický audio výstup, místo toho bude zvuk přenášen výhradně přes HDMI 2.1.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář