Bang & Olufsen přinese kvalitní audio příslušenství pro Xbox Series X

Bang & Olufsen přinese kvalitní audio příslušenství pro Xbox Series X
, , aktualita
Bang & Olufsen vstupuje do herního průmyslu. Známý výrobce oznámil partnerství s Microsoftem, v rámci kterého přinese příslušenství navržené pro konzole Xbox. Kompatibilní ovšem bude i s jinými produkty.
K oblíbeným
reklama
Ve druhé polovině roku bude představen Xbox Series X a této příležitosti chce využít Bang & Olufsen ke vstupu do herního průmyslu. Dánský výrobce reproduktorů, sluchátek, ale třeba také drahých televizorů, uzavřel partnerství s Microsoftem. Společnosti to oznámily v tiskové zprávě, i když zatím bez podrobností. Těšit se můžeme na high-endové audio příslušenství, které bude součástí programu „Designed for Xbox“. Ačkoliv produkty budou navrženy pro herní konzoli od Microsoftu, kompatibilní budou i s jinými zařízeními. Výhodou by mohly být exkluzivní funkce integrované pro Xbox Series X.
 
 
Ačkoliv na představení prvních produktů si patrně počkáme ještě pár týdnů nebo spíš měsíců, už nyní se objevily náznaky, že jednou z novinek budou (patrně bezdrátová) sluchátka. Web FlatpanelsHD potom spekuluje o reproduktorech a dalším příslušenství podporující protokol pro bezdrátový přenos zvuku WiSA. Společnost Bang & Olufsen stála u zrodu tohoto standardu a Microsoft se připojil v roce 2017. Již aktuální herní konzole Xbox One jsou certifikovány jako „WiSA Ready“, což znamená možnost připojení USB vysílače pro spojení s kompatibilními reproduktory.
 
„Vstupem do herního průmyslu chceme dělat to, co umíme nejlépe: poskytovat vynikající zvukový výkon zabalený do úžasného designu a solidní řemeslné práce. V oblasti her vidíme velký komerční potenciál a jsme přesvědčeni, že v Xboxu jsme našli ideálního partnera, abychom mohli tento potenciál realizovat,“ prohlásil Christoffer Poulsen, vedoucí produktového managementu ve společnosti Bang & Olufsen.
 
Microsoft již prozradil řadu podrobností o chystané herní konzoli nové generace. Kromě designu odhalil americký výrobce také hardwarové parametry nebo podobu gamepadu. Představeny byly také první hry od studií třetích stran. Co se týče zvuku, Xbox Series X by měl využívat dedikovaný audio čip. To znamená, že ke zpracování zvuku bude docházet nezávisle na procesoru. Podobné řešení zvolilo také Sony u konkurenčního PlayStatonu 5. Finální verze nového Xboxu bude postrádat optický audio výstup, místo toho bude zvuk přenášen výhradně přes HDMI 2.1.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik