B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem

B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem
, , aktualita
Bang & Olufsen začíná v ČR prodávat nový stylový reproduktor, který je vytvořen z dubového dřeva a pletené textilie. Navíc jeho design nenarušují žádné ovládací prvky. Posluchač si může vybrat, zda chce zvuk šířit po celé místnosti nebo jen určitým směrem.
K oblíbeným
reklama
Pro audiofily, kteří nemají hluboko do kapsy a rádi si připlatí za zvukově i designově prvotřídní reproduktor, si společnost Bang & Olufsen přichystala novinku Beosound Balance.
 
 

Skryté ovládací prvky a formování zvukových paprsků
 

Jedná se reproduktor do domácnosti, který upoutá hned na první pohled svým vzhledem, který byl navržen ve spolupráci s britským designovým studiem Layer a jeho designérem Benjaminem Hubertem. Podle výrobce se reproduktor skvěle kombinuje s kvalitním nábytkem a je vhodný do velkých obytných místností. Při návrhu byly použity materiály, které jsou běžně používané v interiéru. „Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.
 
 
Elegantní design nijak nenarušují ovládací prvky. Ty totiž Bang & Olufsen pečlivě skryl do vrchního hliníkového dílu. Pomocí senzoru reproduktor rozpozná, pokud se k němu uživatel přiblíží a jen v takovém případě rozsvítí dotykové ovládací prvky, pomocí kterých lze pohybem prstu měnit hlasitost, přepínat skladby, pozastavit přehrávání nebo vybírat z oblíbených přednastavených režimů. Při odchodu uživatele se panel zase automaticky zhasne, takže neruší ani při večerním poslechu. K ovládání a zjišťování informací lze ovšem využít také digitální hlasové asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
 
Bang & Olufsen ovšem rozhodně nepatří k výrobcům, kteří by se u svých produktů zaměřili výhradně na design a opomněli tak funkčnost. Beosound Balance by tedy neměl zaostávat ani po zvukové stránce, kterou zajišťuje sedm unikátních měničů se dvěma protilehlými basovými reproduktory, které vytváří silný basový zvuk. Podle situace si lze vybrat, zda bude zvuk šířen rovnoměrně po celé místnosti nebo jen určitým směrem, kde se nachází posluchač. Po prvním spuštění může uživatel spustit akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů, aby byl zvuk přizpůsoben odrazům v konkrétním interiéru. Nechybí možnost připojení do multiroom systémů ani podpora technologií pro snadné streamování zvuku, jako je Chromecast, Airplay 2 a Spotify Connect.
 
 

Dostupnost a cena

 
Bang & Olufsen Beosound Balance už se prodává na českém trhu za doporučenou cenu 52 000 Kč s DPH. V nabídce jsou barevné varianty Natural Oak a Black Oak.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik