Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem

7.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Bang & Olufsen začíná v ČR prodávat nový stylový reproduktor, který je vytvořen z dubového dřeva a pletené textilie. Navíc jeho design nenarušují žádné ovládací prvky. Posluchač si může vybrat, zda chce zvuk šířit po celé místnosti nebo jen určitým směrem.
Pro audiofily, kteří nemají hluboko do kapsy a rádi si připlatí za zvukově i designově prvotřídní reproduktor, si společnost Bang & Olufsen přichystala novinku Beosound Balance.
 
 

Skryté ovládací prvky a formování zvukových paprsků
 

Jedná se reproduktor do domácnosti, který upoutá hned na první pohled svým vzhledem, který byl navržen ve spolupráci s britským designovým studiem Layer a jeho designérem Benjaminem Hubertem. Podle výrobce se reproduktor skvěle kombinuje s kvalitním nábytkem a je vhodný do velkých obytných místností. Při návrhu byly použity materiály, které jsou běžně používané v interiéru. „Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.
 
 
Elegantní design nijak nenarušují ovládací prvky. Ty totiž Bang & Olufsen pečlivě skryl do vrchního hliníkového dílu. Pomocí senzoru reproduktor rozpozná, pokud se k němu uživatel přiblíží a jen v takovém případě rozsvítí dotykové ovládací prvky, pomocí kterých lze pohybem prstu měnit hlasitost, přepínat skladby, pozastavit přehrávání nebo vybírat z oblíbených přednastavených režimů. Při odchodu uživatele se panel zase automaticky zhasne, takže neruší ani při večerním poslechu. K ovládání a zjišťování informací lze ovšem využít také digitální hlasové asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
 
Bang & Olufsen ovšem rozhodně nepatří k výrobcům, kteří by se u svých produktů zaměřili výhradně na design a opomněli tak funkčnost. Beosound Balance by tedy neměl zaostávat ani po zvukové stránce, kterou zajišťuje sedm unikátních měničů se dvěma protilehlými basovými reproduktory, které vytváří silný basový zvuk. Podle situace si lze vybrat, zda bude zvuk šířen rovnoměrně po celé místnosti nebo jen určitým směrem, kde se nachází posluchač. Po prvním spuštění může uživatel spustit akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů, aby byl zvuk přizpůsoben odrazům v konkrétním interiéru. Nechybí možnost připojení do multiroom systémů ani podpora technologií pro snadné streamování zvuku, jako je Chromecast, Airplay 2 a Spotify Connect.
 
 

Dostupnost a cena

 
Bang & Olufsen Beosound Balance už se prodává na českém trhu za doporučenou cenu 52 000 Kč s DPH. V nabídce jsou barevné varianty Natural Oak a Black Oak.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama