B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem

B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem
, , aktualita
Bang & Olufsen začíná v ČR prodávat nový stylový reproduktor, který je vytvořen z dubového dřeva a pletené textilie. Navíc jeho design nenarušují žádné ovládací prvky. Posluchač si může vybrat, zda chce zvuk šířit po celé místnosti nebo jen určitým směrem.
K oblíbeným
reklama
Pro audiofily, kteří nemají hluboko do kapsy a rádi si připlatí za zvukově i designově prvotřídní reproduktor, si společnost Bang & Olufsen přichystala novinku Beosound Balance.
 
 

Skryté ovládací prvky a formování zvukových paprsků
 

Jedná se reproduktor do domácnosti, který upoutá hned na první pohled svým vzhledem, který byl navržen ve spolupráci s britským designovým studiem Layer a jeho designérem Benjaminem Hubertem. Podle výrobce se reproduktor skvěle kombinuje s kvalitním nábytkem a je vhodný do velkých obytných místností. Při návrhu byly použity materiály, které jsou běžně používané v interiéru. „Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.
 
 
Elegantní design nijak nenarušují ovládací prvky. Ty totiž Bang & Olufsen pečlivě skryl do vrchního hliníkového dílu. Pomocí senzoru reproduktor rozpozná, pokud se k němu uživatel přiblíží a jen v takovém případě rozsvítí dotykové ovládací prvky, pomocí kterých lze pohybem prstu měnit hlasitost, přepínat skladby, pozastavit přehrávání nebo vybírat z oblíbených přednastavených režimů. Při odchodu uživatele se panel zase automaticky zhasne, takže neruší ani při večerním poslechu. K ovládání a zjišťování informací lze ovšem využít také digitální hlasové asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
 
Bang & Olufsen ovšem rozhodně nepatří k výrobcům, kteří by se u svých produktů zaměřili výhradně na design a opomněli tak funkčnost. Beosound Balance by tedy neměl zaostávat ani po zvukové stránce, kterou zajišťuje sedm unikátních měničů se dvěma protilehlými basovými reproduktory, které vytváří silný basový zvuk. Podle situace si lze vybrat, zda bude zvuk šířen rovnoměrně po celé místnosti nebo jen určitým směrem, kde se nachází posluchač. Po prvním spuštění může uživatel spustit akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů, aby byl zvuk přizpůsoben odrazům v konkrétním interiéru. Nechybí možnost připojení do multiroom systémů ani podpora technologií pro snadné streamování zvuku, jako je Chromecast, Airplay 2 a Spotify Connect.
 
 

Dostupnost a cena

 
Bang & Olufsen Beosound Balance už se prodává na českém trhu za doporučenou cenu 52 000 Kč s DPH. V nabídce jsou barevné varianty Natural Oak a Black Oak.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik