B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem

B&O Beosound Balance: reproduktor s nezaměnitelným designem
, , aktualita
Bang & Olufsen začíná v ČR prodávat nový stylový reproduktor, který je vytvořen z dubového dřeva a pletené textilie. Navíc jeho design nenarušují žádné ovládací prvky. Posluchač si může vybrat, zda chce zvuk šířit po celé místnosti nebo jen určitým směrem.
K oblíbeným
reklama
Pro audiofily, kteří nemají hluboko do kapsy a rádi si připlatí za zvukově i designově prvotřídní reproduktor, si společnost Bang & Olufsen přichystala novinku Beosound Balance.
 
 

Skryté ovládací prvky a formování zvukových paprsků
 

Jedná se reproduktor do domácnosti, který upoutá hned na první pohled svým vzhledem, který byl navržen ve spolupráci s britským designovým studiem Layer a jeho designérem Benjaminem Hubertem. Podle výrobce se reproduktor skvěle kombinuje s kvalitním nábytkem a je vhodný do velkých obytných místností. Při návrhu byly použity materiály, které jsou běžně používané v interiéru. „Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.
 
 
Elegantní design nijak nenarušují ovládací prvky. Ty totiž Bang & Olufsen pečlivě skryl do vrchního hliníkového dílu. Pomocí senzoru reproduktor rozpozná, pokud se k němu uživatel přiblíží a jen v takovém případě rozsvítí dotykové ovládací prvky, pomocí kterých lze pohybem prstu měnit hlasitost, přepínat skladby, pozastavit přehrávání nebo vybírat z oblíbených přednastavených režimů. Při odchodu uživatele se panel zase automaticky zhasne, takže neruší ani při večerním poslechu. K ovládání a zjišťování informací lze ovšem využít také digitální hlasové asistenty Amazon Alexa nebo Google Assistant.
 
 
Bang & Olufsen ovšem rozhodně nepatří k výrobcům, kteří by se u svých produktů zaměřili výhradně na design a opomněli tak funkčnost. Beosound Balance by tedy neměl zaostávat ani po zvukové stránce, kterou zajišťuje sedm unikátních měničů se dvěma protilehlými basovými reproduktory, které vytváří silný basový zvuk. Podle situace si lze vybrat, zda bude zvuk šířen rovnoměrně po celé místnosti nebo jen určitým směrem, kde se nachází posluchač. Po prvním spuštění může uživatel spustit akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů, aby byl zvuk přizpůsoben odrazům v konkrétním interiéru. Nechybí možnost připojení do multiroom systémů ani podpora technologií pro snadné streamování zvuku, jako je Chromecast, Airplay 2 a Spotify Connect.
 
 

Dostupnost a cena

 
Bang & Olufsen Beosound Balance už se prodává na českém trhu za doporučenou cenu 52 000 Kč s DPH. V nabídce jsou barevné varianty Natural Oak a Black Oak.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik