Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avidemux 2.6.0 s kompletně přepsaným jádrem

27.9.2012, Radek Jahoda, aktualita
Avidemux si za svá léta získal podobnou pověst jako VirtualDub, i když má již dávno větší možnosti než VirtualDub. S některými formáty byly ale někdy problémy kvůli principu fungování.,To má řešit nová verze 2.6.0.
Jak je uvedeno na stránkách AviDemuxu, nová verze má fungovat lépe než předchozí, ale v některých případech hůře. Humor autorům rozhodně nechybí.

Verze 2.6.0 má kompletně přepsané jádro, které již nefunguje na bázi jednotlivých snímků, ale na bázi času. Dřívější verze tedy trpěla rozsynchronizováním videa a zvuku u formátů s proměnným framerate nebo u pokažených souborů, typicky se to týkalo transport streamů (.ts a někdy i DVD). To by již teď hrozit nemělo.

Nopvinkou jsou také OpenGL filtry a podpora pro VDPAU na grafických kartách Nvidia. Funguje ale pouze na Linuxu a OS X s Qt4. Ve Windows prý program po otevření souboru hned spadne, pokud je zapnuto OpenGl, takže je někdy nutné ho nejprve vypnout.

Nová verze přináší rovněž podporu pro skriptování přes jazyky Spidermonkey, TinyPy a QtScript, dále podporu pro více zvukových stop a všechny čísti procesu jsou niný jako pluginy, takže půjde v budoucnu lépe rozšiřovat (nebo si můžete dopsat vlastní).

Novou verzi AviDemux 2.6.0 můžete stáhnout ze stránek programu ve 32-bitové i 64-bitové verzi pro Windows, MacOS X i Linux (kde se již pomalu dostává do oficiálních distribucí).

Zdroj: AviDemux
reklama
reklama