Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Avid uvádí nové produkty pro editaci HD videa

, , Aktualita
Avid uvádí nové produkty pro editaci HD videa
Avid uvádí nové verze některých svých produktů pro editaci videa se důrazem na HD, ať již jde o software nebo hardware. Třetí verze střihového software Media Composer Software přináší širší podporu pro HD kodeky - Sony XDCAM-EX, Panasonic AVC-I a JVC 23.976p & 25p HDV.
Avid uvádí nové produkty pro editaci HD videa
Vylepšena byla rychlost zpracování a přidána podpora pro víceprocesorové systémy, byl přidán nástroj MetaFuze pro vytvoření klipu z více jedno-obrázkových souborů, např. po naskenování, nový je titulkovač SubCap, zvládá přímé vypalování z timeline a export časových značek do BWF.

Druhým novým software je NewsCutter, který slouží pro rychlé zpracování reportáží a týmovou spolupráci. Jeho již sedmá verze přináší ty samé novinky co Media Composer.

Dalším novým software je Symphony, který je ale dodáván pouze v balíku Symphony Nitris DX. Jde o editační systém v reálném čase, kromě stejných novinek jako Media Composer přináší hlavně nový hardware vstupů a výstupů Nitris DX pro SD i HD, obsahuje kartu do PCIe x4 slotu a externí jednotku a zvládá překódování do kodeku DNxHD v reálném čase s podporou všech dnes běžných analogových i digitálních systémů - od analogových včetně SDI v SD i HD a komponentních YPbPr přes DV, DVCPRO, XDCAM až po HDV, XDCAM HD, XDCAM EX a DVCPRO HD pomocí Firewire. Nitris DX je možné koupit i s Media Composerem a NewsCutterem.Nové jsou také další hardwarové zařízení, které se prodává v balíku jak s Media Composerem, tak i NewsCutter. Jmenuje se Mojo DX a jde o odlehčenou verzi Nitris DX, zaměřeno je hlavně na připojení nekomprimovaných SDI, ať již v SD nebo HD verzi a rovněž Firewire pro digitální systémy, nezvládá ale přímé nabírání do DNxHD, pouze softwarové překódování, v reálném čase pouze u čtyřjaderných systémů. Připojuje se pomocí PCIe x4 nebo ExpressCard k notebookům.

Plné informace najdete na stránkách Avidu.

Zdroj: Avid