Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avid uvádí nové produkty pro editaci HD videa

11.6.2008, Radek Jahoda, Aktualita
Avid uvádí nové verze některých svých produktů pro editaci videa se důrazem na HD, ať již jde o software nebo hardware. Třetí verze střihového software Media Composer Software přináší širší podporu pro HD kodeky - Sony XDCAM-EX, Panasonic AVC-I a JVC 23.976p & 25p HDV.
Vylepšena byla rychlost zpracování a přidána podpora pro víceprocesorové systémy, byl přidán nástroj MetaFuze pro vytvoření klipu z více jedno-obrázkových souborů, např. po naskenování, nový je titulkovač SubCap, zvládá přímé vypalování z timeline a export časových značek do BWF.

Druhým novým software je NewsCutter, který slouží pro rychlé zpracování reportáží a týmovou spolupráci. Jeho již sedmá verze přináší ty samé novinky co Media Composer.

Dalším novým software je Symphony, který je ale dodáván pouze v balíku Symphony Nitris DX. Jde o editační systém v reálném čase, kromě stejných novinek jako Media Composer přináší hlavně nový hardware vstupů a výstupů Nitris DX pro SD i HD, obsahuje kartu do PCIe x4 slotu a externí jednotku a zvládá překódování do kodeku DNxHD v reálném čase s podporou všech dnes běžných analogových i digitálních systémů - od analogových včetně SDI v SD i HD a komponentních YPbPr přes DV, DVCPRO, XDCAM až po HDV, XDCAM HD, XDCAM EX a DVCPRO HD pomocí Firewire. Nitris DX je možné koupit i s Media Composerem a NewsCutterem.Nové jsou také další hardwarové zařízení, které se prodává v balíku jak s Media Composerem, tak i NewsCutter. Jmenuje se Mojo DX a jde o odlehčenou verzi Nitris DX, zaměřeno je hlavně na připojení nekomprimovaných SDI, ať již v SD nebo HD verzi a rovněž Firewire pro digitální systémy, nezvládá ale přímé nabírání do DNxHD, pouze softwarové překódování, v reálném čase pouze u čtyřjaderných systémů. Připojuje se pomocí PCIe x4 nebo ExpressCard k notebookům.

Plné informace najdete na stránkách Avidu.

Zdroj: Avid
reklama
reklama