Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avid mění iPad na notový pultík

8.7.2011, Jiří Hruban, aktualita
Avid přišel se zajímavým řešením pro platformu iPad. S produktem Avid Scorch cílí zejména na hudebníky, kteří chtějí mít své oblíbené party neustále u sebe. Vyházejte ze skříní papírové partitury a vypolstrujte si stojánky na noty, ať si nepodřete svůj iPad.
Aplikace Avid Scorch promění váš iPad v interaktivní notový pult, knihovnu a obchod s partiturami. Brilantní náhled notového záznamu je samozřejmě jen špičkou ledovce potenciálu této mocné aplikace poháněné Sibelius enginem.Scorch je praktická a elegantní cesta, jak mít neustále při sobě notové zápisy vytvořené v programu Sibelius. Intuitivní ovládání aplikace, doplněné názorným a přehledným průvodcem vám usnadní první kroky s aplikací Avid Scorch. Vzhled aplikace můžete přetvořit zcela dle vlastní libosti, od typu použitého papíru pro notový záznam, přes font not, až po použitou texturu na pozadí. Svoje kompozice si můžete přehrát na samplovaných nástrojích.


Interaktivní průvodce aplikace Avid Scorch vás nenechá dlouho tápat nad ovládáním programu.

Výuku partu i následné hraní usnadňuje adaptace notového záznamu v aplikaci Scorch vašim potřebám. Můžete přetransformovat zápis a přehrát jej na klaviatuře, změnit nástroje, nebo konvertovat notový záznam do kytarové tablatury. Zobrazit si celý notový zápis, nebo jeho části. Případně se zaměřit na svůj nástroj a zpřehlednit si výuku nových skladeb.


Konverze notového zápisu do kytarové tablatury.


Notový zápis přehrávaný na náhledu s klaviaturou.

Scorch je vaší vstupenkou do rozsáhlé online komunity hudebních nadšenců a skladatelů. Přístup do online obchodu máte přímo v prostředí aplikace přes váš iTunes účet. Můžete také publikovat a prodávat vaše party vytvořené v prostředí aplikací Sibelius a Sibelius First.


Online obchod s partiturama.

Členové národní filharmonie by měli nafasovat iPady a rodinná pohoda u táboráku s kytarou se zřejmě do budoucna už nikdy neobejde bez digitální podoby zpěvníku „Já písnička“.

Zdroj: Avid Technology
reklama
reklama