Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVID Media Composer 2020.4 přichází s UME, podporuje i macOS Catalina

5.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
AVID před pár dny uvedl novou verzi svého střihového programu Media Composer 2020.4. Ten přináší užitečné novinky pro majitele verzí pro Apple Mac i Windows. Podporuje macOS Catalina a zvládá i Apple ProRes ve Windows.
Máme zde novou verzi střihového programu AVID Media Composer 2020.4. Ten je k dispozici pro platformy Windows i Apple macOS, přičemž novinky si užijí majitelé obou verzí. Software je nyní plně 64bitový a kompatibilní s nejnovější verzí operačního systému Apple macOS 10.15 Catalina. Dalších užitečných novinek tu najdeme hned několik a jde např. o podporu Universal Media Engine (UME), který nahrazuje již nepodporovaný a děravý QuickTime. Díky tomu je slíben vyšší výkon při importu, přehrávání, editaci i exportu.
 
AVID Media Composer 2020.4
 
Přichází také podpora Apple ProRes, která je nyní dostupná nejen pro Mac, ale i Microsoft Windows. Zlepšena byla také možnost úpravy více klipů najednou, máme tady také rychlou detekci ztlumených klipů a např. i možnost opětovné aktivace zvuku u všech najednou. Nová verze zlepšuje také míchání zvuku pomocí Avid S1 a mobilní aplikace Avid Control. Tím výčet úprav zdaleka nekončí a přečíst si ho můžete na stránkách Avidu.
 
Upgrade je zdarma pro stávající zákazníky, neboť aplikace využívá modelu předplatného. K dispozici je bezplatná ořezaná verze Media Composer First, dále tu máme klasický Media Composer za $23,99 měsíčně a ještě pokročilejší verzi Media Composer Ultimate s důrazem na kolaboraci a propojování workflow. Tato verze vyjde na $49,99 za měsíc.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.