Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avid má nové verze grafických programů pro živé vysílání

30.6.2008, Radek Jahoda, Aktualita
Avid přišel s novými programy pro grafické systémy v reálném čase pro vysílací studia - Deko 5.0, PostDeko 8.0.1 a DekoCast 4.1.2. Firma zdůrazňuje, že její řada on-air grafických systémů nevyžaduje složité školení uživatelů a ovládání je intuitivní.
Nová verze Deko 5.0 přináší rozšířené možnosti 3D animací a zavádí rozšířenou podporu pro sdílení médií s jinými programy od jiných výrobců. Mezi další novinky patří PowerClips, což jsou animované video efekty importované jako video klipy formátu Quicktime, vytvořené v jiných programech (např. Adobe After Effects), dále funkci Motion-in-Motion, která umožňuje vnoření efektů do efektů a jejich animaci, přidává osu Z, která simuluje 3D vzhled, umožňuje importovat 3D modely ze 3D Studio Max, dokáže vytvořit automaticky pohyb grafiky definicí její logiky a podporuje stínování.Tyto nové vlastnosti pak najdeme i v novém offline grafickém systému PostDeco 8, který dále vylepšuje sdílení médií a navázání práce na on-air systémy.

Hlavní novinkou v DekoCast 4.1.2 je pak automatická extrakce informací z různých zdrojů pomocí pluginů. Lze využít např. RSS nebo iNEWS extraktor, import s databází nebo automatické stahování obrázků z internetu.

Všechny systémy pak podporují export výstupu pomocí kodeku DNxHD a další zpracování v nelineárním video editoru od Avidu.

Zdroj: Avid