Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerMedia a střihová karta pro hráče

10.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost AVerMedia si zase jednou připravila grabovací kartu pro hráče, která poslouží k zaznamenání herního průběhu. Jedná se konkrétně o model Live Gamer HD s hardwarovou kompresí a podporou rozlišení Full HD...
Karta Live Gamer HD od AVerMedia Technologies je tedy schopna zachytávat video v rozlišení až 1920 x 1080p a komprimovat je pomoc hardwarového enkodéru do H.264 včetně audia. Díky hardwarové kompresi není zatěžován hlavní procesor, takže jeho výkon je celý k dispozici pro samotnou hru. Podobnou kartu tato firma představila také ke konci minulého roku.

Karta využívá rozhraní PCI Express x1 a pass-through HDMI/DVI vstupy a výstupy. AVerMedia pro tuto kartu také vyvinula novou aplikace RECentral, která má zajistit co nejsnadnější nahrávání i následné streamování zachycených záběrů.

A pokud se divíte, co na fotografii vedle karty dělá lesklá černo-červená "lentilka", pak to je tlačítko USB Hot Button, jehož stisk okamžitě spustí nahrávání. Není tedy třeba přepínat mezi aplikacemi nebo využít klávesovou zkratku. Mezi další možnosti aplikace RECentral patří nahrávání vlastních komentářů a také přímé streamování živého videa přes portál TwitchTV. Pak sem patří také tvorba vlastních uživatelských profilů a přepínání mezi nimi.

Live Gamer HD je jinak samozřejmě možné využít i s konzolemi nebo jakýmkoliv jiným zařízením s výstupem HDMI. V balení kromě karty, tlačítka a softwaru najdete také kabel HDMI, redukci z DVI na HDMI a z HDMI na DVI a také 3,5mm audio kabel.

Zdroj: TZ AVerMedia