Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerMedia a nahrávací zařízení pro konzole

27.10.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost AVerMedia si připravila nové nahrávací zařízení Game Capture HD, které poslouží pro záznam videa z her. Určeno je přitom pro herní konzole, konkrétně PlayStation 3, Wii a Xbox 360, z nichž dokáže nahrát video v rozlišení až 1080i...
AVerMedia Technologies si tedy připravila produkt Game Capture HD, který rozhodně není určen pro každého a jde o vysoce specifické záznamové zařízení určené pro moderní herní konzole. Výrobce u něj garantuje možnost kvalitního a okamžitého záznamu herního průběhu. Použití má být přitom velmi jednoduché. V podstatě bude stačit zapojit kabely a zapnout záznam pomocí dálkového ovladače.

Připojení zajistí přibalený komponentní kabel, jenž by měl být vybaven pěti konektory RCA - tři pro video a dva pro audio. Video bude kódováno do H.264 (zvuk do MP3) a ukládáno buď na interní 2,5" disk s rozhraním Serial ATA nebo na externí disk naformátovaný na FAT32 nebo NTFS a připojený pomocí rozhraní USB 2.0.

Pomocí dalšího komponentního kabelu pak připojíme televizor, na němž nemá být znát sebemenší zpoždění, takže Game Capture HD obsahuje celkem dvě sady komponentních konektorů - vstup a výstup. Pomocí dálkového ovladače si pak budeme moci zpětně zobrazovat průběh hry a to včetně jednotlivých snímků a k dispozici bude také galeria s rychlými náhledy pro lepší orientaci.

Škoda jen, že Game Capture HD nemá ve výbavě také HDMI, takže nepůjde dost dobře využít také s PC, ovšem pro ty existují i jiné možnosti.

Zdroj: TZ AVerMedia