Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerMedia a karta s SDK pro střih videa

24.8.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost AVerMedia Technologies ohlásila, že na trh přichází se střihovou kartou pro video v rozlišení až Full HD, která je vybavena vstupním a výstupním konektorem D-Sub a dodává se také s vlastním balíkem SDK (Software Development Kit).
Software Development Kit jí stejně jako jiným zařízením umožňuje přizpůsobení různým účelům pomocí tvorby vlastních příkazů a utility na míru a integrování různých funkcí pro zachytávání obsahu do Full HD. Karta dostala označení DarkCrystal HD Capture VGA (C199) a určena je především organizacím, výrobním závodům, nebo vzdělávacím a zdravotnickým zařízením.S pomocí jejích konektorů D-Sub můžeme zachytávat obraz a ten ukládat na záznamová zařízení, nebo rovnou streamovat přes lokální síť i Internet. Karta využívá rozhraní PCI Express, díky jehož propustnosti můžeme sledovat signál v reálném čase sledovat v režimu pass through bez VGA rozbočovače a výrobce přitom slibuje vysokou kvalitu tohoto obrazu.Ke kartě dodává také aplikaci AVer MediaCenter, která poskytne náhled HD videa a spouštění záznamu z video vstupů. Zaručena je kompatibilita s DirectShow a SDK umožňuje využít mnoho programovacích jazyků včetně VC, VB, Delphi a C#.

Kromě základní verze s D-Sub bude k dispozici ještě model DarkCrystal HD Capture VGAPlus (C199X) se vstupem HDMI. Dostupnost ještě nebyla oznámena a ohledně ní se máme obracet na české zastoupení firmy AVerMedia.

Zdroj: AVerMedia