Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerMedia a karta pro střih HD videa

18.5.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost AVerMedia si připravila střihovou kartu DarkCrystal HD Capture SDK II, která je určena pro střih videa v rozlišení Full HD. Využití má najít také v počítačích profesionálů, kteří ji mohou využít pro řadu účelů...
AVerMedia DarkCrystal HD Capture SDK II má tedy nabídnout své kvality aplikacím v průmyslu, vysílání internetových TV, online vzdělávání, ve výrobě, medicíně atp. Vybavena je rozhraním HDMI 1.3 a s pomocí kabelových redukcí také standardními analogovými vstupy (kompozitní, komponentní, S-Video - 8 bitová video kvalita s 4:2:2 barevným rozlišením) pro grabování záznamu v HD i SD. Přiložený je také adaptér DVI/HDMI pro monitorování obrazu dalších PC a co se týče softwarové výbavy, dostaneme příslušný SDK (Software Development Kit) pro tvorbu vlastních aplikací určených pro zachytávání obrazu a jeho následnou editaci.



Monitorování či záznam obrazu z jiného PC pomocí adaptéru má probíhat bez zatěžování CPU či GPU a rozhraní PCI Express bude stačit pro přenos a zpracování nekomprimovaného 1080p FullHD videa. Karta je také kompatibilní s DirectShow a pro Adobe Premier Pro CS4/CS5 existuje prý řada příslušných softwarových zásuvných modulů.

SDK podporuje programovací jazyky VC, VB, Delphi a C#. Samotný výrobce k ní dodává software AVer MediaCenter 3D pro střih videa. Více informací je na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ AVerMedia