Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerCapture M pro grabování na Macu

7.11.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost AVerMedia Technologies si speciálně pro uživatele počítačů Mac od Apple připravila zařízení AVerCapture M. To poslouží pro grabování videa a jeho následný střih a my se nyní v krátkosti podívejme na to, co všechno umí.
AVerCapture M od firmy AVerMedia Technologies tedy slouží pro zachytávání a střih videa na Macu a jedná se přitom o malé a lehké zařízení s několika kabely pro připojení zdrojů signálu. Digitalizovat můžeme obsah z video přehrávačů, televizních set-top boxů, videokamer a různých jiných zdrojů analogového videosignálu.

Můžete si tak archivovat třeba obsah starých videokazet, pokud je ještě stále máte někde zahrabané včetně příslušného rekordéru a vytvořit si vlastní kolekce pomocí přibaleného softwaru AVerStudio. Ten podporuje přímý převod videa do formátů vhodných pro zařízení Apple TV, iPhone či iPad, uploadovat je na YouTube, sdílet na Facebooku, či vypálit na DVD/CD pomocí exportu do aplikace Toast.

Samotný AVerCapture M se připojuje přes rozhraní USB a vybaveno je kompozitním vstupem (3x RCA) a také tu nechybí S-Video. AVerStudio slibuje jednoduché ovládání a poskytnout má všechny základní funkce pro střih a následné zpracování videa. Jeho kvalitu pak pomůže vylepšit funkce Color Enhancement (zlepšuje barvy a ostrost), ovšem jas, kontrast a sytost si samozřejmě budeme moci upravit sami dle vlastních představ. Následně můžeme video dotvořit v aplikacích iMovie a Final Cut Pro.

Firma AVerMedia ale nezapomněla na uživatele OS Windows, pro něž připravila příslušné ovladače na svých stránkách.

Zdroj: TZ AVerMedia