Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AUO vstoupí na trh s OLED displeji

8.11.2010, Tomáš Mejzlík, aktualita
Samsung a LG připravují své továrny na očekávanou zvýšenou poptávku po OLED panelech a nyní se k nim přidává i gigant AUO. Tajvanská společnost má v plánu dokončit hromadné výrobní linky v první polovině roku 2011.
AU Optronics (AUO) je velkým hráčem na poli LCD panelů, ačkoliv se logo značky na přístrojích u koncových zákazníků téměř nevyskytuje. Jejich výrobní linky zásobují mnohé výrobce LCD monitorů a televizorů. A nyní se chystá také vstoupit na trh s OLED displeji. Tento krok může být považován za odeznění nejhlubší krize ve společnosti. Ještě nedávno totiž oznámili upuštění od výrobních plánů OLED z „ekonomických důvodů“. Nyní prohlašují, že jejich první výrobní závody budou připraveny na hromadnou výrobu v první polovině příštího roku, dokonce prý možná už v prvním kvartálu.


AUO připravje své továrny na hromadnou výrobu 14palcových OLED panelů.

Výrobní linky displejů jsou rozděleny do tzv. generací. Nižší generace jsou určeny pro displeje do menších zařízení a většinou mají menší výrobní kapacitu a vyšší cenu. OLED továrna AUO bude generace 3.5, která je určena pro výrobu displejů do přenosných přístrojů, jako jsou mobilní telefony a video přehrávače. Ovšem AUO zvažuje také přeměnu jedné výrobní linky LCD panelů 4.5 generace na linku pro OLED. 4.5G je už určena pro výrobu monitorů a malých TV.

Samsung a LG mají oba v plánu vybudovat 5.5G OLED v roce 2011. Pro srovnání – většina LCD displejů s úhlopříčkou větší než 37 palců je v současnosti vyráběna v 8–9G továrnách.

Zdroj: Display Bank