Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AUO má 65" 3D TV a bez brýlí

19.11.2010, Tomáš Mejzlík, aktualita
Všem televizním divákům, kteří rozhodně nehodlají sledovat 3D obrazovky se speciálními brýlemi na nose, jenž byly u 3D televizorů až doposud nutností, možná svitla naděje. AU Optronics přichází s 65" bezbrýlovým modelem s rozlišením 4k.
Nedávno jsme vás informovali o počinu japonské Toshiby s jejich 12" a 20" 3D TV využívající „čočkovou“ technologií LINK. Kolegové v taiwanské AUO nezaháleli a vyrobili televizor s podobnou technologií, ale 65palcovou (165cm) úhlopříčkou a rozlišením 3840 × 2160 bodů, které nese označení QFHD (Quad Full HD) nebo také 2160p.Představen byl na FPD International (9.–12. 11. 2010) v Japonsku. AUO se chlubí tím, že se jim podařilo zbavit se neduhu v podobě klesajícího jasu u krajů obrazovky. Celé to má jen dvě nevýhody. Ostrý 3D obraz si je možné vychutnávat pouze v průniku paprsků z jednotlivých čoček,což je vhodné tedy pouze pro jednoho diváka přímo před televizorem. Druhou nevýhodou je to, že AUO s tímto produktem zatím nemá v plánu vstoupit na evropský, ba dokonce ani na americký trh.Jako zajímavá praktická ukázka využití nového 3D televizoru byla předvedena jeho aplikace v herním průmyslu – v kombinaci s infračervenou kamerou, která zaznamenává pohyby hráče, jež se okamžitě projevují v zobrazované 3D scéně, a umocňují tak jeho realistický zážitek ze hry.

Na FPD byly společností AUO představeny ještě další technologicky vyspělé produkty, např. první 3D LCD TV na světě s úhlopříčkou 71 palců, poměrem stran 21:9, využívající polarizované zobrazování.

Zdroj: 3D Display Info