Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audio novinky Philips pro „fajnšmekry“

6.7.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Holandský gigant Royal Philips Electronics se na newyorské výstavě CE Week 2011 (Týden konzumní elektroniky, 20 až 25. června) blýskl několika produkty, které určitě zaujmou nejednoho hudebního nadšence.
Jedním z takových přístrojů byl Fidelio SoundSphere z řady Audio Docking Speakers. Ty využívají protokolu AirPlay pro bezdrátový přenos zvuku z dokovaného zařízení, kterým může být komunikátor (smartphone), iPod, iPhone nebo iPad. Další jejich vychytávkou je technologie Philips FullSound, která se snaží navrátit zvukové detaily ztracené kompresí do MP3, aby vznikla věrohodnější reprodukce s většími hloubkami a šíří zvukového vjemu. Cena jednotlivých modelů se pak pohybuje od 230 do 800 dolarů (kolem 4000 až 13 600 korun).


Repro-sestava Philips SoundSphere 8800.

Pro okolím nerušený poslech se potom mohou hodit sluchátka řady O’Neill, která jsou vyrobena z údajně vysoce odolného materiálu. Ten má být odolný nejen vůči mechanickým, ale také teplotním vlivům, bez výrazné ztráty pružnosti i pevnosti. Cenové rozpětí této řady činí 25 až 100 dolarů (kolem 425 až 1700 korun).


Sluchátka Philips O'Neill.

A to nejzajímavější na konec – bezdrátový přenos zvuku i HD videa. Ten umožní zařízení Philips Wireless HD Net Connect. Odpadají tak potíže s HDMI kabely, které by jinak byly potřeba pro zobrazení videa, internetové televize, počítačových her... Zařízení zkrátka umožňuje bezdrátové propojení HDMI notebooku/PC a televize při plném HD rozlišení o 60 FPS. Na trh by se tato souprava měla dostat někdy kolem přelomu roku 2011 a 2012. Cena byla prozatím stanovena na 300 dolarů (5100 korun).


Souprava Philips Wireless HD Net Connect včetně vysílače s USB napájením.

Jak napovídají uvedené ceny a místo konání výstavy, produkty jsou primárně určené pro americký trh. Uvidíme, s čím se Philips předvede svým evropským zákazníkům

Zdroj: Hi-Tech review