Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AU Optronics na CODE 2012 ukáže nové technologie displejů

9.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Známý výrobce displejů, společnost AU Optronics, se chystá na výstavu CODE a CTVF s novými technologiemi pro televizory a další zobrazovací zařízení. Vydala k tomu stručnou tiskovou zprávu, která popisuje, co bychom asi tak mohli v budoucnu čekat...
Společnost AU Optronics se řádně připravila na nadcházející akci China Optoelectronics Display Expo & China International TV Festival 2012 (CODE & CTVF 2012), která proběhne tento týden od čtvrtka do soboty. Firma si zvolila heslo "Boundless Views, Lively Up Close" a chystá se představit nové 3D funkce a displeje s velmi vysokým rozlišením a tenkými okraji.

V hledáčku budou 39" a 50" Super Narrow Bezel 3D TV displeje s rozlišením 4K by 2K, což přesně znamená 3840 x 2160 pixelů a označuje se také jako Quad HD. Ty nabídnou také kontrastní poměr 5000:1, a to statický.

Vedle toho se ukáže i 138" High Resolution Video Wall, čili video stěna s vysokým rozlišením složená z devíti 46" panelů s velmi tenkými okraji a vysokým rozlišením. Mezera mezi jednotlivými panely má mít pouze 5 mm. Tento produkt se má uplatnit především v obchodních centrech, na letištích, apod.

Třetí novinkou bude 50" displej s rozlišením Full HD, jenž je průhledný, přičemž má zároveň nabídnout velmi syté barvy a nastavitelnou průhlednost. Ten se bude moci aplikovat na skla a využít třeba v reklamě. Pro oblast vzdělávání je zase určena 65" tabule Photo-Sensor In-cell Touch E-board, která má své senzory umístěny přímo v poli TFT a umožní práci více uživatelů najednou.

AU Optronics se také zabývá technologii AMOLED, i když pouze v oblasti malých zařízení, takže představí 4,3" displej s rozlišením qHD a 257 PPI. Ten má nabídnout nízkou spotřebu a reálné barvy. V chytrých telefonech i automobilech se pak má uplatnit také nový 6" AMOLED displej a 4,29" typ Hyper LCD s rozlišením qHD pro telefony a dotykové panely One-Glass-Solution (OGS).

Kromě výčtu produktů a jejich základních vlastností toho firma moc nepředstavila, takže si asi budeme muset počkat na konečné produkty.

Zdroj: TZ AU Optronics