www.tvfreak.cz
>
>

Atomos Ninja V+ přináší H.265 i podporu 8K a 4K120p

Atomos Ninja V+ přináší H.265 i podporu 8K a 4K120p
, , aktualita
Atomos představil novou generaci rekordéru Ninja V+. Ta si troufá na 8K video a zvládne také 4K až při 120 snímcích za sekundu. Spolu s tím i původní verze Ninja V dostává vylepšení. Za příplatek může podporovat H.265.
K oblíbeným
reklama
Rekordéry Atomos jsou často používány jako příslušenství k externímu ukládání videa např. z moderních fotoaparátů. Nyní se objevují hned tři novinky. Jako první tu máme placený upgrade pro Atomos Ninja V. Za 99 USD lze získat možnost ukládat video ve formátu H.265, maximem je 4K 60p s 10bitovými barvami v kódování 4:2:2.
 
Atomos Ninja V+
 
Hlavní novinkou je nicméně rekordér Ninja V+. Nadále se vyznačuje 5" displejem s jasem 1000 nitů, dostává ale i podporu 8K videa při 30p v ProRes RAW (např. z Canon EOS R5), ve stejném formátu zvládne i 4K 120p přes HDMI. S modulem AtomX SDI lze využít i přenos přes SDI. Samozřejmostí je i podpora 10bitového videa v H.265, v tomto případě bez příplatku. Základní verze bude za 1499 USD, varianta Pro Kit (s SDI adaptérem) bude stát 1699 USD. Dalším produktem je Atomos Ninja Stream. Má stejný 5,0" displej, podporu ProRes, H.264 i H-265 a umí posílat video do dalších zařízení Ninja a jiných včetně ukládání na webové platformy. Máme zde Wi-Fi, USB-C i gigabitový Ethernet.
 
Atomos Ninja Stream
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik