www.tvfreak.cz
>
>
>

Asus ZenBeam Latte L1: miniaturní projektor a reproduktor v jednom

Asus ZenBeam Latte L1: miniaturní projektor a reproduktor v jednom
, , aktualita
Asus přidal do nabídky malý přenosný projektor, který zároveň funguje jako Bluetooth reproduktor. Díky integrované baterii a platformě Aptoide TV je ideální pro používání na cestách. Designéři se inspirovali šálkem kávy.
K oblíbeným
reklama
Na trhu nalezneme vcelku rozsáhlou nabídku malých projektorů vhodných pro používání doma i na cestách. Přesto nám vždy udělá radost, když se na trhu objeví nějaký nový inovativní produkt. Asus nedávno představil malý přenosný projektor ZenBeam Latte L1, který byl inspirován šálkem kávy o objemu půl litru. Jedná se tedy o vskutku kompaktní model, který se vám vejde i do dlaně. Navíc se povedl i po designové stránce, možná lze najít jistou podobnost s chytrými reproduktory některých značek.
 
 
Z projektorů by mohl konkurovat třeba sérii Nebula Capsule, která ovšem tvarem a použitým materiálem připomíná spíše plechovku. ZenBeam Latte místo toho vsází na měkkou tkaninu, která umožňuje projektoru lépe „dýchat“ než v plně uzavřeném krytu. Výsledkem by tak měl být tišší provoz. Zároveň použitá tkanina samozřejmě prospívá akustice reproduktoru, neboť zvukové vlny mohou textilií volně procházet.
 
ZenBeam Latte L1 používá světelný zdroj LED s dlouhou životností a maximálním jasem 300 lumenů. Výsledný obraz bude mít rozlišení 720p (HD) a úhlopříčku až 120 palců při třímetrové projekční vzdálenosti. Pokud projektor umístíte metr od stěny, dostanete 40palcový obraz. Pomocí integrovaného stojánku můžete projekci nasměrovat nahoru. Nechybí dokonce ani závit pro stativ, s jehož pomocí lze k projektoru připojit běžný tripod pro ještě větší flexibilitu.
 
Součástí je 10W reproduktor s technologií Smart Amplifier obsahuje tři přednastavené režimy (film, hudba a hry), kterou pomohli vyladit odborníci ze společnosti Harman Kardon. Nechybí možnost použití jako jakéhokoliv jiného Bluetooth reproduktoru. Integrovaná baterie o kapacitě 6 000 mAh zajistí tři hodiny projekce (v režimu Eco) nebo 12 hodin poslechu hudby. Port USB lze používat k nabíjení jiných zařízení. Kromě toho nechybí rozhraní HDMI ani možnost bezdrátového zrcadlení obrazu.
 
 
Projektor používá chytrou multimediální platformu Aptoide TV založenou na Androidu. Obchod obsahuje asi 2 500 aplikací, mezi které patří YouTube, Amazon Prime Video, Netflix, Plex a Kodi. K dispozici jsou ovládací prvky na vrchní části projektoru i dálkový ovladač v základním balení. Asus ZenBeam Latte L1 bude stát 400 dolarů, v přepočtu 8 500 Kč bez DPH. Informace o dostupnosti v Evropě zatím nemáme.
 
Zdroj: Asus.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik