Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus ZenBeam Latte L1: miniaturní projektor a reproduktor v jednom

8.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Asus přidal do nabídky malý přenosný projektor, který zároveň funguje jako Bluetooth reproduktor. Díky integrované baterii a platformě Aptoide TV je ideální pro používání na cestách. Designéři se inspirovali šálkem kávy.
Na trhu nalezneme vcelku rozsáhlou nabídku malých projektorů vhodných pro používání doma i na cestách. Přesto nám vždy udělá radost, když se na trhu objeví nějaký nový inovativní produkt. Asus nedávno představil malý přenosný projektor ZenBeam Latte L1, který byl inspirován šálkem kávy o objemu půl litru. Jedná se tedy o vskutku kompaktní model, který se vám vejde i do dlaně. Navíc se povedl i po designové stránce, možná lze najít jistou podobnost s chytrými reproduktory některých značek.
 
 
Z projektorů by mohl konkurovat třeba sérii Nebula Capsule, která ovšem tvarem a použitým materiálem připomíná spíše plechovku. ZenBeam Latte místo toho vsází na měkkou tkaninu, která umožňuje projektoru lépe „dýchat“ než v plně uzavřeném krytu. Výsledkem by tak měl být tišší provoz. Zároveň použitá tkanina samozřejmě prospívá akustice reproduktoru, neboť zvukové vlny mohou textilií volně procházet.
 
ZenBeam Latte L1 používá světelný zdroj LED s dlouhou životností a maximálním jasem 300 lumenů. Výsledný obraz bude mít rozlišení 720p (HD) a úhlopříčku až 120 palců při třímetrové projekční vzdálenosti. Pokud projektor umístíte metr od stěny, dostanete 40palcový obraz. Pomocí integrovaného stojánku můžete projekci nasměrovat nahoru. Nechybí dokonce ani závit pro stativ, s jehož pomocí lze k projektoru připojit běžný tripod pro ještě větší flexibilitu.
 
Součástí je 10W reproduktor s technologií Smart Amplifier obsahuje tři přednastavené režimy (film, hudba a hry), kterou pomohli vyladit odborníci ze společnosti Harman Kardon. Nechybí možnost použití jako jakéhokoliv jiného Bluetooth reproduktoru. Integrovaná baterie o kapacitě 6 000 mAh zajistí tři hodiny projekce (v režimu Eco) nebo 12 hodin poslechu hudby. Port USB lze používat k nabíjení jiných zařízení. Kromě toho nechybí rozhraní HDMI ani možnost bezdrátového zrcadlení obrazu.
 
 
Projektor používá chytrou multimediální platformu Aptoide TV založenou na Androidu. Obchod obsahuje asi 2 500 aplikací, mezi které patří YouTube, Amazon Prime Video, Netflix, Plex a Kodi. K dispozici jsou ovládací prvky na vrchní části projektoru i dálkový ovladač v základním balení. Asus ZenBeam Latte L1 bude stát 400 dolarů, v přepočtu 8 500 Kč bez DPH. Informace o dostupnosti v Evropě zatím nemáme.
 
Zdroj: Asus.com