www.tvfreak.cz
>
>
>

Asus ZenBeam Latte L1: miniaturní projektor a reproduktor v jednom

Asus ZenBeam Latte L1: miniaturní projektor a reproduktor v jednom
, , aktualita
Asus přidal do nabídky malý přenosný projektor, který zároveň funguje jako Bluetooth reproduktor. Díky integrované baterii a platformě Aptoide TV je ideální pro používání na cestách. Designéři se inspirovali šálkem kávy.
K oblíbeným
reklama
Na trhu nalezneme vcelku rozsáhlou nabídku malých projektorů vhodných pro používání doma i na cestách. Přesto nám vždy udělá radost, když se na trhu objeví nějaký nový inovativní produkt. Asus nedávno představil malý přenosný projektor ZenBeam Latte L1, který byl inspirován šálkem kávy o objemu půl litru. Jedná se tedy o vskutku kompaktní model, který se vám vejde i do dlaně. Navíc se povedl i po designové stránce, možná lze najít jistou podobnost s chytrými reproduktory některých značek.
 
 
Z projektorů by mohl konkurovat třeba sérii Nebula Capsule, která ovšem tvarem a použitým materiálem připomíná spíše plechovku. ZenBeam Latte místo toho vsází na měkkou tkaninu, která umožňuje projektoru lépe „dýchat“ než v plně uzavřeném krytu. Výsledkem by tak měl být tišší provoz. Zároveň použitá tkanina samozřejmě prospívá akustice reproduktoru, neboť zvukové vlny mohou textilií volně procházet.
 
ZenBeam Latte L1 používá světelný zdroj LED s dlouhou životností a maximálním jasem 300 lumenů. Výsledný obraz bude mít rozlišení 720p (HD) a úhlopříčku až 120 palců při třímetrové projekční vzdálenosti. Pokud projektor umístíte metr od stěny, dostanete 40palcový obraz. Pomocí integrovaného stojánku můžete projekci nasměrovat nahoru. Nechybí dokonce ani závit pro stativ, s jehož pomocí lze k projektoru připojit běžný tripod pro ještě větší flexibilitu.
 
Součástí je 10W reproduktor s technologií Smart Amplifier obsahuje tři přednastavené režimy (film, hudba a hry), kterou pomohli vyladit odborníci ze společnosti Harman Kardon. Nechybí možnost použití jako jakéhokoliv jiného Bluetooth reproduktoru. Integrovaná baterie o kapacitě 6 000 mAh zajistí tři hodiny projekce (v režimu Eco) nebo 12 hodin poslechu hudby. Port USB lze používat k nabíjení jiných zařízení. Kromě toho nechybí rozhraní HDMI ani možnost bezdrátového zrcadlení obrazu.
 
 
Projektor používá chytrou multimediální platformu Aptoide TV založenou na Androidu. Obchod obsahuje asi 2 500 aplikací, mezi které patří YouTube, Amazon Prime Video, Netflix, Plex a Kodi. K dispozici jsou ovládací prvky na vrchní části projektoru i dálkový ovladač v základním balení. Asus ZenBeam Latte L1 bude stát 400 dolarů, v přepočtu 8 500 Kč bez DPH. Informace o dostupnosti v Evropě zatím nemáme.
 
Zdroj: Asus.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik