Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus WAVI pro obousměrné HDMI

5.5.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Asus si připravila novou obousměrnou HDMI sadu, která pracuje v bezdrátovém režimu, a má tak být první svého druhu na světě. Slouží pro propojení PC a velkoplošného televizoru, na němž budeme moci přehrávat video i ve Full HD.
Produkt Asus WAVI (zkratka pro Wireless Audio Video Interaction) tvoří dvojice zařízení, z nichž jedno se připojí k počítači a druhé k televizoru. Přenáší tedy audio i video a nabízí obousměrné bezdrátové ovládání přes rozhraní USB, takže budeme moci pomocí něj hrát na velkoplošném televizoru hry a vůbec využívat výkon a možnosti počítače. Novinka se začne prodávat na českém trhu v průběhu května za 4500 Kč s DPH.K WAVI tedy budeme moci připojit bezdrátovou myš i klávesnici a přes bezdrátové USB ovládat PC od televizoru. Zařízení pracuje v pásmu 5 GHz na vzdálenost až 25 metrů, což pochopitelně závisí na tom, jaké překážky mezi sebou budou jednotlivé části mít. A pak je tu také režim Extend Mode, který uživatelu umožní pracovat na počítači v době, kdy se z něj vysílá multimediální obsah.

K tomu, abychom WAVI mohli využít, stačí mít televizor s rozhraním HDMI a dostatečně výkonný počítač. Jeho specifikace jsou zde:

Název modeluWAVI
Bezdrátový standard AMIMON WHDI Technology
Anténa 4× 5 MIMO
Provozní kanál5 GHz
Zdroj napájeníVysílač a přijímač: 12V, 2A 24W adaptéry
Spotřeba energie24 W
RozlišeníTV: 1080p, 1080i , 720p, 576p, 480p
3D video: 1080p při 24 Hz
Rozměry241 × 171 × 290 mm
Adaptéry a kabely2× AC adaptér
2× HDMI kabel
1× USB kabel

Zdroj: TZ Asus