ASUS uvedl zvukovku pro karaoke

ASUS uvedl zvukovku pro karaoke
, , aktualita
Do řady Xonar přidal ASUS novou zvukovou kartu D-KARA, která je určena přímo pro vyznavače karaoke a zpěvu vůbec. Je totiž vybavena přímo v hardwaru vlastnostmi, které ji k tomu předurčují.
K oblíbeným
reklama
Xonar D-KARA je interní karta do starého dobrého PCI slotu, osazená zvukovým procesorem C-Media CMI8786 s podporou samplování 96 kHz při 24 bitech. Samozřejmostí je kvalitní připojení mikrofonu, který hraje přes mixer v reálném čase, v DSP jsou pak zakomponovány nové funkce, takže vše běží bez účasti procesoru počítače a tedy s velmi malým zpožděním.

Integrován je:
  • 10-pásmový ekvalizer
  • reverb
  • kompresor nebo dynamic boost
  • high pass filtr/low pass filtr
  • 5 přednastavených stylů - Rock, Rock pro, Ballad, Ballad pro a Special

A dále umožňuje zapnout efekty pro přehrávanou hudbu:
  • Key shifting - lze změnit pitch zvuku, tedy posadit ho frekvenčně výše nebo níže
  • Vocal cancellation - odstranění zpěvu/hlasu
  • Stereo mix - mixování vlastní hudby a hlasu
  • Import a export nastavení
  • Klávesové zkratky pro Windows toolbar

Kvalitní má být karta i po zvukové stránce. Odstup signálu od šumu SNR je dle technických specifikací 106 dBA, zkreslení THD+N je 0.0013 %(-98 dB) a frekvenční rozsah má 10 Hz - 48 kHz. Výstup je ale normován pro 1 Vrms (2.828 Vp-p), tedy ne klasických 0,7V, což je ale u všech nových zvukovek normální. Po softwarové stránce je karta dodávána s ASIO ovladači a ovládacím panelem Xonar Audio Center.

Zdroj: ASUS
reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
22.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik