ASUS uvedl zvukovku pro karaoke

ASUS uvedl zvukovku pro karaoke
, , aktualita
Do řady Xonar přidal ASUS novou zvukovou kartu D-KARA, která je určena přímo pro vyznavače karaoke a zpěvu vůbec. Je totiž vybavena přímo v hardwaru vlastnostmi, které ji k tomu předurčují.
K oblíbeným
reklama
Xonar D-KARA je interní karta do starého dobrého PCI slotu, osazená zvukovým procesorem C-Media CMI8786 s podporou samplování 96 kHz při 24 bitech. Samozřejmostí je kvalitní připojení mikrofonu, který hraje přes mixer v reálném čase, v DSP jsou pak zakomponovány nové funkce, takže vše běží bez účasti procesoru počítače a tedy s velmi malým zpožděním.

Integrován je:
  • 10-pásmový ekvalizer
  • reverb
  • kompresor nebo dynamic boost
  • high pass filtr/low pass filtr
  • 5 přednastavených stylů - Rock, Rock pro, Ballad, Ballad pro a Special

A dále umožňuje zapnout efekty pro přehrávanou hudbu:
  • Key shifting - lze změnit pitch zvuku, tedy posadit ho frekvenčně výše nebo níže
  • Vocal cancellation - odstranění zpěvu/hlasu
  • Stereo mix - mixování vlastní hudby a hlasu
  • Import a export nastavení
  • Klávesové zkratky pro Windows toolbar

Kvalitní má být karta i po zvukové stránce. Odstup signálu od šumu SNR je dle technických specifikací 106 dBA, zkreslení THD+N je 0.0013 %(-98 dB) a frekvenční rozsah má 10 Hz - 48 kHz. Výstup je ale normován pro 1 Vrms (2.828 Vp-p), tedy ne klasických 0,7V, což je ale u všech nových zvukovek normální. Po softwarové stránce je karta dodávána s ASIO ovladači a ovládacím panelem Xonar Audio Center.

Zdroj: ASUS
reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala