Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus Qube – Google TV do kapsy?

5.12.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Taiwanský kolos Asus si dělá zálusk na Google TV. Americký telekomunikační úřad FCC totiž schválil Qube - miniaturní Google TV box připomínající USB flash disk. Podle jiného zdroje se však jedná jen o přijímač samotného přehrávače. Jak to tedy je?
Společnost Asus vydala řadu zařízení se systémem Android. Žádné ale nevyužívalo platformu Google TV. To se však nyní má změnit. Americký telekomunikační úřad FCC totiž schválil Qube. Prvotní zprávy dokonce hovořily o tom, že tento přehrávač nebude větší než USB flash disk. Bližší informace jsou však kusé. Jednak je zmíněn bezdrátový set klávesnice a touchpadu, který využívá rádiových vln. Další podrobnosti nabízí služba Google Play. Qube totiž má využívat aplikaci O!Mobile Control Center. To by znamenalo, že přehrávač poběží na procesoru Marvell Armada 1500 jako stávající boxy Google TV. Stejně tak se očekává podpora ovládání přes smartphone.
Rozměry, specifikace ani cena Asus Qube známy nejsou,
na obrázku je nejspíše bezdrátový přijímač tohoto Google TV boxu


Jenže podle blogu GTV Hacker se netestoval samotný přehrávač, nýbrž přijímač pro bezdrátové spojení s televizorem. Důkazem je chlazení výše zmiňovaného čipsetu. Kvůli jeho rozměrům je prakticky nemožné vtěsnat takové zařízení na jednu „flešku“. Podle webu Verge může Asus Qube vyjít už v lednu 2013 jakožto náhrada za streamovací centrum Nexus Q. Cena zatím není známa.

Zdroj: Engadget, GTVHacker, theVerge