Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Asus O!Play Mini: malý, ale šikovný

, , aktualita
Asus O!Play Mini: malý, ale šikovný
Asus výrazně zmenšil svůj univerzální HD přehrávač, přičemž se snažil zároveň příliš neubrat z jeho schopností – ponechal nejdůležitější konektory, čtečku karet a širokou podporu různých multimediálních formátů, včetně titulků.
Asus O!Play Mini: malý, ale šikovný
Nový model multimediálního přehrávače o rozměrech pouhých 182 × 107 × 29 mm je ve srovnání se svými předchůdci výrazně omezen, co se konektorové výbavy týče, navíc nemá pozici pro 3,5" disk, bohužel zmizely také porty USB 3.0 a eSATA, dokonce chybí i ethernetové rozhraní.Externí disky (podporované druhy souborových systémů: FAT16/32, NTFS, HFS, HFS+, EXT3) můžete zapojit pouze do předního USB 2.0 portu. Případně lze využít paměťové karty vložené do 4in1 čtečky, která podporuje formáty SD/MMC/MS/xD. Na zadním panelu pak najdete pouze konektor HDMI 1.3, digitální optický a tři analogové RCA konektory pro stereo zvuk a kompozitní video.

Podpora multimediálních formátů přehrávačem Asus O!Play Mini
Formáty videaMPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC, WMV9, VC-1, Real Video
Formáty zvukuMP3, WAV/LPCM, WMA9, AAC, FLAC, OGG Vorbis, Dolby Digital, DTS
KontejneryAVI, MPEG/MPEG, VOB, MKV, TS/TP/M2T, MP4, MOV, WMV, ASF, MKA, RM/RMVB
Druhy titulkůSRT, ASS, SSA, SUB, SMI, TXT
Formáty obrázkůJPEG, BNP, PNG, GIF, TIFF

Asus O!Play Mini si bez problémů poradí s odesíláním moderních prostorových zvukových formátů Dolby TrueHD a DTS-HD skrze rozhraní HDMI. Proti svým konkurentům bude O!Play Mini, s ohledem na dosti ořezanou HW výbavu, bojovat především nízkou cenou. Ta však zatím nebyla oficiálně stanovena a není známa ani dostupnost produktu.

Zdroj: Engadget