Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Asus O!Play HD2: multimédia s USB 3.0

, , aktualita
Asus O!Play HD2: multimédia s USB 3.0
Společnost Asus si připravila multimediální přehrávač O!Play HD2, který je jednak nástupcem původního O!Play HD a také má jít o první zařízení svého druhu s podporou rozhraní USB 3.0. Alespoň dle tvrzení výrobce.
Asus O!Play HD2: multimédia s USB 3.0
Asus O!Play HD2 tedy bude schopen komunikovat s externím úložištěm ve vysokých rychlostech, ovšem pro uložení dat může využít také svou pozici pro 3,5" pevný disk, nebo ethernetové připojení, ale boužel pouze 10/100Mbps. Zato může fungovat jako domácí NAS server, možné je jej ovládat iPhonem nebo z něj přistupovat k serverům Picasa a Flickr. Doporučená cena byla stanovena na 3500 Kč s daní.Dále nám O!Play může pracovat jako server iTunes a stahovat data pomocí protokolů Samba (SMB) a FTP. Zároveň také funguje jako jukebox, má totiž prohlížeč uložených hudebních souborů a u moderního zařízení nesmí chybět ani podpora DLNA (Digital Living Network Alliance), tedy standardizovaného formátu pro práci s filmy, fotografiemi a hudbou na různých zařízeních.

Podporována ja řada formátů jako MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb nebo z DVD soubory ISO a IFO. Co se týče zvuku, pak zařízení umí dekódovat Dolby TrueHD a přímý průchod signálu (pass-through). Pro podporu budoucích formátů by měl Asus nabídnout aktualizace firmwaru a ovladačů.

Asus O!Play HD2
Podporované video formáty MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
Podporované video souboryMP4, MOV, XVID AVI, ASF, WMV, MKV, FLV, TS, M2TS, DAT, MPG, VOB, MTS, ISO, IFO, TP,TRP,M1V,M2V,M4V
Podporované zvukové formátyMP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby True HD, ID3Tag, PCM/LPCM
Podporované formáty obrázkůJPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
Podporované formáty titulků SRT, SUB, SMI, SSA, TXT
Souborové systémyFAT16/32, NTFS, HFS /HFS+, EXT3
VýstupyKompozitní (AV)
Komponentní
Optické digitální audio
Koaxialní digitální audio
HDMI 1.3
VstupyNapájení (DC)
2 x USB 2.0
1 x USB 3.0 PC Link
USB/eSATA combo
Čtečka karet: CF, SD+MMC, MS+MS Duo
RJ-45 LAN (10/100Mbps)
Rozměry a hmotnost230 x 178 x 60,5 milimetrů
730 gramů

Zdroj: TZ Asus