Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ARM poskytne technologii pro televize LG

24.6.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost ARM oznámila, že digitálním televizorům firmy LG Electronics poskytne vlastní technologie ve ztělesnění ARM11 MPCore a GPU ARM Mali. LG si tak licencovalo technologie ARM, aby jimi pohánělo nadcházející generace svých produktů.
Vícejádrový procesor ARM11 MPCore má poskytnout flexibilní výpočetní výkon díky tomu, že LG Electronics bude moc u řady svých platforem integrovat tu samou architekturu, ale využít jedno, nebo více SMP jader.A pak tu jsou grafické procesory ARM Mali-200 a Mali-400, jež mají otevřít cestu k rozlišení 1080p, kterou už ale samozřejmě dnes využívá pěkná řádka televizorů. Nové modely digitálních televizí LG se také zaměří na Web 2.0 s využítí volně šiřitelných platforem i těch od Adobe a rovněž s přispěním technologie tru2way. Zákazníci tak budou moci využívat interaktivní služby jako filmy na požádání, veřejně hlasovat, hrát hry a využívat služeb e-commerce aniž by k tomu museli mít zvláštní set-top box.

Podporu řešení ARM také zajišťuje síť partnerů sdružená pod označením ARM Connected Community, která dnes čítá na 500 účastníků starajících se o celou škálu služeb, výrobu, atp.

Co se týče zmíněných produktů ARM, pak specifikace ARM11 MPCore hovoří o konfiguraci 1 až 4 procesorů s celkovým výkonem až 5000 MIPS při 1 GHz, ale spíše se toto řešení zaměřuje na nízkou spotřebu a jednoduchý design, aby se hotové produkty mohly objevit na trhu co nejdříve.

Rodina GPU Mali čítá nejjednodušší model Mali-55, světově nejmenší grafický procesor pro OpenGL ES, až nejvýkonnější Mali-400 GP s podporou rozlišení 1080p. GPU Mali jinak nabízí akceleraci 2D i 3D grafiky s celoobrazovkovým vyhlazováním hran (FSAA) 4 - 16x a kromě Open GL ES 2.0 podporují také OpenVG. Více informací se dozvíte ve zdroji aktuality.

Zdroj: TZ ARM