Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple TV pro Android TV už neumožňuje půjčování a nákup filmů

22.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Apple TV pro Android TV už neumožňuje půjčování a nákup filmů
Aplikace Apple TV pro televize s Androidem se v nové verzi dočkala překvapivé změny. Uživatelé si už nebudou moci půjčovat nebo kupovat filmy. To bude stále možné přes iPhone, iPad a některá další zařízení.
Aktualizace aplikace Apple TV pro Android TV přinesla nečekanou změnu. Nově už neumožňuje nákup a půjčování filmů, což ale neznamená, že by to u Applu už nebylo možné. Jen to nepůjde přes Android, zatímco na iPhonech, iPadech a dalších zařízeních to bude nadále možné.
 
Apple TV
 
Logicky tedy bude možné na Androidu nadále sledovat již půjčený nebo zakoupený obsah (a to i ten nově získaný), změna se týká jen místa nákupu. Je možné, že by to mohlo mít souvislosti s provizemi, které Apple musí platit Googlu za nákupy přes jeho platformu. Takto přinutí uživatele provést nákupy jinde, kde se těchto provizí může úplně zbavit. Toto je ale zatím jen spekulace. Půjčování a nákup filmů totiž nadále zůstává dostupné na Roku TV a různých dalších chytrých TV, které nemají Android TV.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.