Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple přináší nové iPody

15.9.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Apple se rozhodla přinést novinky z rodiny hudebních přehrávačů iPod. Dočkáme se nových modelů iPod nano, iPod touch i iPod shuffle, které nabídnou vestavěnou videokameru a provedení ve více barvách, ovšem pochopitelně ne všechny.
Začneme tedy s nově představenými Apple iPod nano, který jeho výrobce pasuje na světově nejpopulárnější hudební přehrávač. Nyní dostal do vínku nově videokameru, mikrofon a reproduktor, takže nahraná videa si můžeme rovnou nahlas přehrávat a také je zde funkce pro přímý upload na YouTube. Dále je tu také FM rádio s možností živých pauz, což umožní podobně jako při sledování televize zvuk zastavit a pak jej později opětovně spustit.


iPod nano

iPod nano také disponuje krokoměrem, jenž vede také záznamy o spálených kaloriích, má zvětšený displej o úhlopříčce 2,2 palců a přichází v tenkém hladkém provedení a v pouzdru z leštěného hliníku a skla. Dnes pořídíte 8 GB verzi za 3990 Kč a 16 GB model za 4690 Kč v celkem devíti barvách: stříbrné, černé, fialové, modré, zelené, oranžové, žluté, červené a růžové.Nový iPod touch začíná s cenou na 5299 Kč a za ty v sobě integruje kapesní počítač, herní konzoli, iPod a také je tu přístup do App Store s desítkami tisíc aplikací. Rozhraní Multi-Touch nabídne dotykové ovládání, sklem krytý displej má úhlopříčku 3,5 palce a dále je tu Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometr a reproduktor. Za zmíněnou částku pořídíte 8GB model a pak tu je také 32GB model za 7990 Kč a 64GB za 10990 Kč.


iPod shuffle

Nejmenší nabízený přehrávač Appl je iPod Shuffle v pěti barvách a přijde na 1490 Kč (2 GB) nebo 2090 (4 GB). K dispozici je v pěti barevných provedeních, jeho ovládání je umístěno na kabelu sluchátek a zde pomocí stisku tlačítka můžete spustit a zastavit přehrávání, nastavit hlasitost či měnit seznamy skladeb. Funkce VoiceOver pak dokáže sdělit jména skladeb, interpretů a seznam skladeb. Za zmíněné ceny jsou iPod shuffle již k dispozici.

Zdroj: TZ Apple
reklama
reklama