www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
reklama
Apple si na 25. března přichystal tiskovou konferenci v Cupertinu, ale nového hardwaru se tentokrát nejspíš nedočkáme. Jednou z hlavních novinek by měla být vlastní služba pro streamování videa, o které se spekuluje už poměrně dlouho. Novináře společnost láká podobnou grafikou, jakou použila v roce 2006 před uvedením první Apple TV. Nová služba půjde přímo proti Netflixu a Amazonu, jednou z hlavních zbraní Applu by se proto měl stát originální obsah z vlastní produkce. Firma proto navázala spolupráci se slavnými jmény televizního a filmového průmyslu, například s moderátorkou Oprah Winfrey nebo režisérem Stevenem Spielbergem.
 
 
Zatím není jasné, zda bude služba spuštěna hned v den představení nebo až později, ale každopádně by se měla zpočátku obejít bez originálního obsahu. Podle spekulací měl Apple vyjednávat s provozovateli placených televizních stanic jako HBO nebo Showtime, zpočátku by tedy měl být ve službě přítomný obsah z jejich produkce. Obě společnosti přitom provozují vlastní streamovací služby. Bude tedy záležet na nich, zda se rozhodnou využít příchod Applu na trh ve svůj prospěch, nebo ho budou brát pouze jako konkurenta. První filmy, seriály a jiné pořady vzniklé na zakázku Applu se nejspíš objeví až během podzimu.
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici další podrobnosti o službě, otazník tak zůstává viset třeba nad regionální dostupností nebo cenou předplatného. Pro přístup ke službě nejspíš bude využívána aktualizovaná aplikace TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro LG OLED TV vyřeší problém s obrazem Aktualizace pro LG OLED TV vyřeší problém s obrazem
LG vydá aktualizaci, která by měla řešit vady při renderování obrazu na některých OLED televizorech z roku 2018. Viditelná je při tmavých scénách, nejčastěji u streamovaného obsahu třeba z Netflixu.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik