Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března

, , aktualita
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Apple si na 25. března přichystal tiskovou konferenci v Cupertinu, ale nového hardwaru se tentokrát nejspíš nedočkáme. Jednou z hlavních novinek by měla být vlastní služba pro streamování videa, o které se spekuluje už poměrně dlouho. Novináře společnost láká podobnou grafikou, jakou použila v roce 2006 před uvedením první Apple TV. Nová služba půjde přímo proti Netflixu a Amazonu, jednou z hlavních zbraní Applu by se proto měl stát originální obsah z vlastní produkce. Firma proto navázala spolupráci se slavnými jmény televizního a filmového průmyslu, například s moderátorkou Oprah Winfrey nebo režisérem Stevenem Spielbergem.
 
 
Zatím není jasné, zda bude služba spuštěna hned v den představení nebo až později, ale každopádně by se měla zpočátku obejít bez originálního obsahu. Podle spekulací měl Apple vyjednávat s provozovateli placených televizních stanic jako HBO nebo Showtime, zpočátku by tedy měl být ve službě přítomný obsah z jejich produkce. Obě společnosti přitom provozují vlastní streamovací služby. Bude tedy záležet na nich, zda se rozhodnou využít příchod Applu na trh ve svůj prospěch, nebo ho budou brát pouze jako konkurenta. První filmy, seriály a jiné pořady vzniklé na zakázku Applu se nejspíš objeví až během podzimu.
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici další podrobnosti o službě, otazník tak zůstává viset třeba nad regionální dostupností nebo cenou předplatného. Pro přístup ke službě nejspíš bude využívána aktualizovaná aplikace TV.