www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
K oblíbeným
reklama
Apple si na 25. března přichystal tiskovou konferenci v Cupertinu, ale nového hardwaru se tentokrát nejspíš nedočkáme. Jednou z hlavních novinek by měla být vlastní služba pro streamování videa, o které se spekuluje už poměrně dlouho. Novináře společnost láká podobnou grafikou, jakou použila v roce 2006 před uvedením první Apple TV. Nová služba půjde přímo proti Netflixu a Amazonu, jednou z hlavních zbraní Applu by se proto měl stát originální obsah z vlastní produkce. Firma proto navázala spolupráci se slavnými jmény televizního a filmového průmyslu, například s moderátorkou Oprah Winfrey nebo režisérem Stevenem Spielbergem.
 
 
Zatím není jasné, zda bude služba spuštěna hned v den představení nebo až později, ale každopádně by se měla zpočátku obejít bez originálního obsahu. Podle spekulací měl Apple vyjednávat s provozovateli placených televizních stanic jako HBO nebo Showtime, zpočátku by tedy měl být ve službě přítomný obsah z jejich produkce. Obě společnosti přitom provozují vlastní streamovací služby. Bude tedy záležet na nich, zda se rozhodnou využít příchod Applu na trh ve svůj prospěch, nebo ho budou brát pouze jako konkurenta. První filmy, seriály a jiné pořady vzniklé na zakázku Applu se nejspíš objeví až během podzimu.
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici další podrobnosti o službě, otazník tak zůstává viset třeba nad regionální dostupností nebo cenou předplatného. Pro přístup ke službě nejspíš bude využívána aktualizovaná aplikace TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik