www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března

Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
K oblíbeným
reklama
Apple si na 25. března přichystal tiskovou konferenci v Cupertinu, ale nového hardwaru se tentokrát nejspíš nedočkáme. Jednou z hlavních novinek by měla být vlastní služba pro streamování videa, o které se spekuluje už poměrně dlouho. Novináře společnost láká podobnou grafikou, jakou použila v roce 2006 před uvedením první Apple TV. Nová služba půjde přímo proti Netflixu a Amazonu, jednou z hlavních zbraní Applu by se proto měl stát originální obsah z vlastní produkce. Firma proto navázala spolupráci se slavnými jmény televizního a filmového průmyslu, například s moderátorkou Oprah Winfrey nebo režisérem Stevenem Spielbergem.
 
 
Zatím není jasné, zda bude služba spuštěna hned v den představení nebo až později, ale každopádně by se měla zpočátku obejít bez originálního obsahu. Podle spekulací měl Apple vyjednávat s provozovateli placených televizních stanic jako HBO nebo Showtime, zpočátku by tedy měl být ve službě přítomný obsah z jejich produkce. Obě společnosti přitom provozují vlastní streamovací služby. Bude tedy záležet na nich, zda se rozhodnou využít příchod Applu na trh ve svůj prospěch, nebo ho budou brát pouze jako konkurenta. První filmy, seriály a jiné pořady vzniklé na zakázku Applu se nejspíš objeví až během podzimu.
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici další podrobnosti o službě, otazník tak zůstává viset třeba nad regionální dostupností nebo cenou předplatného. Pro přístup ke službě nejspíš bude využívána aktualizovaná aplikace TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala