Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple chce dobýt trh s televizory

31.8.2012, Pavel Zubatý, aktualita
John Sculley, bývalý manažer firmy Apple, označil trh s televizory za jasnou výhru této značky. K dobytí obýváku ji bude pomáhat celý ekosystém na bázi operačního systému iOS. Podle společnosti Jefferies jsou navíc tyto přístroje už ve výrobě.
John Sculley byl několik let v čele společnosti Apple. Pod jeho vedením se firma nějakým zvláštním úspěchům netěšila. Poté založil firmu zabývající se analýzou trhu. Trh s televizory třeba označuje za jasnou výhru Apple. Mělo by tak být prakticky jisté, že značka s nakousnutým jablkem tímto krokem nešlápla vedle. V rozhovoru pro Bloomberg měl Sculley prohlásit následující: „Manažeři Apple vlastní tři obrazovky – v mobilním telefonu, tabletu a počítači. Můžete tedy vidět, jak je pro ně důležité vlastnit čtvrtou, která je právě v televizoru.“
Apple TV zatím existuje pouze jako malý set-top box,
plnohodnotná televize může následovat za několik měsíců


Podle Sculleyho může Apple ovládnout trh s televizory. Pomoct k tomu má silný ekosystém přístrojů na bázi operačního systému iOS. Lidé si podle něj neuvědomují význam celého podniku. Obývací pokoje chtěl ovládnout jak Microsoft, tak Sony a nikomu se to zatím nepovedlo. Tyto přístroje už dokonce mají být ve výrobě (podobně jako iPad Mini). Tvrdí tak analytik Peter Misek ze společnosti Jefferies. Podle něj tato produkce měla začít už v květnu až červnu. Podporu svého tvrzení nachází v datech firem Sharp, Hon Hai a dalších dodavatelů speciálních chemikálií a televizních komponent. Na pulty obchodů by televizory Apple mohly dorazit někdy ke konci tohoto roku. Až potom bude možné říct, nakolik bude tato Smart TV úspěšná. Co myslíte, vsadil Apple na správnou kartu?

Zdroj: FlatpanelsHD