Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Aplikace živého vysílání pro Android TV je tady

, , aktualita
Aplikace živého vysílání pro Android TV je tady
Google se v roce 2015 pokusí opět dobýt televizory. Co od Android TV lze čekat, to ukázalo multimediální centrum Nexus Player. Ve Smart TV se nová platforma začne objevovat na jaře příštího roku. Nyní už je jasné, jak bude řešeno přepínání kanálů.
Aplikace živého vysílání pro Android TV je tady
Android TV má potenciál univerzální platformy Smart TV. Zatím totiž každý výrobce měl svou vlastní verzi chytré televize. Multiplatformní řešení společnosti Google však nabízí prostředí, kde tvůrci aplikací a her mohou zveřejňovat aplikace, které budou fungovat na přístrojích několika různých značek.

Android TV však není určena jen pro streamovací služby, jakými jsou Netflix, YouTube nebo Google Play Movies. Už na jaře 2015 vyjdou Android TV značek Sony, Sharp a Philips. Zákazníci však budou chtít, aby si mohli pustit i normální televizi. Google proto vydal aplikaci, která umožňuje na Android TV přepínat klasické televizní kanály. Jmenuje se nepříliš poeticky „Live Channels for Android TV“. Umožní mezi sebou přepínat kanály z vestavěných tunerů i tunerů IP vysílání. Set-top-box nebude potřeba, pokud to vysílací společnosti umožní.

Aplikace není sice viditelná všem majitelům Nexus Player, ale je dostupná na Google Play. Dokáže například vypínat a zapínat titulky, aktivovat režim PiP (obraz v obraze) nebo SbS (dva obrazy vedle sebe). Dalšími vlastnostmi je zobrazení televizního programu, rodičovská kontrola nebo možnost vytvářet vlastní seznamy kanálů. Více o této slibné platformě uslyšíme v lednu, kdy Google vystoupí na CES 2015, veletrhu konzumní elektroniky konaném v Las Vegas.

Zdroj: FlatpanelsHD