Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Twitter pro Android TV končí

23.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Twitter oznámil, že tento týden ukončí provoz některých svých aplikací, což se týká platforem Android TV, Roku a Xbox. To na druhou stranu tolik nevadí, neboť aplikace měly jen malou uživatelskou základnu.
Twitter pokračuje v čištění svého portfolia klientů pro různé platformy. V únoru to odnesla verze pro počítače Mac a nyní se společnost zaměřila na své aplikace pro Android TV, Roku a Xbox. Tyto verze skončí svůj život ve čtvrtek 24. května 2018, kdy budou odstraněny z příslušných obchodů a také přestanou fungovat uživatelům, kteří si je již dříve nainstalovali. Twitter se díky tomu bude moci soustředit na vývoj aplikací pro jiné operační systémy, neboť zmiňované verze aplikací jsou používány jen okrajově. Třeba Twitter pro Android TV zaznamenal v Google Play Store maximálně desítky tisíc stažení a většina uživatelů navíc nebyla spokojena, jak ukazuje průměrné hodnocení pouhé dvě hvězdičky z pěti.
 
 
Ani uživatelé televizorů s Android TV totiž mnohdy nevěděli, že Twitter má aplikaci pro tuto platformu. Navíc se ani nejednalo o plnohodnotného klienta, který by umožňoval psát tweety nebo si prohlížet příspěvky jiných uživatelů. Dokonce ani nebylo nutné mít pro používání aplikace zřízený účet na Twitteru a přihlašovat se k němu. Vše, co uměl Twitter pro Android TV, je přehrávání videí z různých oblastí publikovaných na této sociální síti, a dále také oblíbená videa ze služeb Vine a Periscope. Poslední aktualizaci, která přinášela jen menší opravy chyb, získala aplikace koncem loňského roku.
 


reklama
reklama