Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Steam Link byla vydána pro Samsung Smart TV

14.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung plní svůj slib a vydává aplikaci Steam Link vyvinutou spolu se společností Valve. Majitelé loňských a letošních 4K televizorů už nemusejí pořizovat dodatečný hardware, aby si užili streamování her z desktopu na velkou obrazovku.
Steam Link je služba od Valve, která umožňuje streamování her z počítače na jakýkoliv televizor v domácnosti. Dosud byl potřeba speciální set-top box, který se na českém trhu prodává za dva tisíce korun (v USA se přitom zařízení v akcích dalo sehnat za pouhých 15 dolarů) a navíc jej nabízí pouze jeden internetový obchod. To však nyní neplatí pro majitele chytrých televizorů od Samsungu, konkrétně 4K modely z let 2016 a 2017. Místo nákupu dalšího hardwaru stačí nainstalovat aplikaci Steam Link, která byla vydána na 55 světových trzích. Jejich konkrétní výčet není k dispozici, nemůžeme proto potvrdit, zda mezi nimi nalezneme také Českou republiku.

 
Po instalaci aplikace Steam Link stačí uživateli dostatečně výkonný herní desktop či notebook, který k televizoru připojí pomocí Wi-Fi nebo portu Ethernet (Samsung v oficiálních materiálech důrazně doporučuje drátové spojení), a oblíbený herní ovladač. Jihokorejský výrobce dodává, že jeho letošní QLED TV jsou připraveny na hraní her i díky nízké latenci a dalším vlastnostem. Spojenectví společností Samsung a Valve bylo oznámeno už v říjnu loňského roku na akci Steam Dev Days a vydání aplikace Steam Link pro Samsung Smart TV nemusí být jediným jejím výsledkem.
 


reklama
reklama