www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí z televizí LG a Samsung

Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí z televizí LG a Samsung
, , aktualita
Google oznámil, že přestane nabízet svou aplikaci pro streamování filmů na chytrých televizorech LG a Samsung. Diváci ovšem nepřijdou o své zakoupení tituly, k dispozici nyní budou v aplikaci YouTube.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Google TV mění americký gigant z Mountain View svou strategii. Postupně omezuje svou aplikaci Filmy a TV Google Play (Play Movies & TV). Na některých zařízeních s Androidem se proměnila v aplikaci Google TV, ale na ostatních platformách bude situace jiná. Již v březnu bylo oznámeno, že Filmy a TV Google Play končí na některých zařízeních. Zpráva se ovšem neobešla bez větší pozornosti médií. To se nyní mění, a proto se pojďme podívat, na jaké novinky by se měli připravit uživatelé této služby.
 
 
Filmy a TV Google Play nebudou k dispozici na chytrých televizorech LG (webOS) a Samsung (Tizen) od 15. června 2021. Stejná změna se týká také streamovacích zařízení Roku a televizí Vizio, ale ty nejsou dostupné na českém trhu. Můžeme předpokládat, že aplikaci v uvedený den přestane fungovat. Pokud ovšem máte zakoupené filmy od Googlu, nemusíte se strachovat. O možnost jejich streamování totiž nepřijdete ani po 15. červnu. Nově budou dostupné v aplikaci YouTube, která je dostupná pro televize od LG i Samsungu (jedinou výjimkou jsou starší LG TV na platformách NetCast a SimpleSmart).
 
Stejně tak případné kredity budou převedeny na YouTube, kde je bude možné využít k nákupu filmů. Úplně bez komplikací se tento přechod neobejde. Filmy zakoupené na YouTube nebudou dostupné prostřednictvím rodinné mediatéky Play Family Library. Pokud jste ovšem titul pořídili prostřednictvím webu nebo aplikace Filmy a TV Google Play, můžete je nadále sdílet s až pěti členy rodiny. Do YouTube se také nepřenese seznam přání, můžete si ovšem vytvořit nový seznam Přehrát později.
 
Aplikace Filmy a TV Google Play zůstává dostupná na mobilních zařízeních s Androidem a iOS, stejně jako na Android TV. Stále existuje také webová verze této služby. Nebylo by ovšem žádným překvapením, pokud by v budoucnu došlo k dalším změnám. Nové rozhraní Google TV, které používá třeba nový Chromecast, již obsahuje funkce pro nákup a půjčování filmů.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik