Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí z televizí LG a Samsung

, , aktualita
Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí z televizí LG a Samsung
Google oznámil, že přestane nabízet svou aplikaci pro streamování filmů na chytrých televizorech LG a Samsung. Diváci ovšem nepřijdou o své zakoupení tituly, k dispozici nyní budou v aplikaci YouTube.
Aplikace Filmy a TV Google Play zmizí z televizí LG a Samsung
reklama
S příchodem Google TV mění americký gigant z Mountain View svou strategii. Postupně omezuje svou aplikaci Filmy a TV Google Play (Play Movies & TV). Na některých zařízeních s Androidem se proměnila v aplikaci Google TV, ale na ostatních platformách bude situace jiná. Již v březnu bylo oznámeno, že Filmy a TV Google Play končí na některých zařízeních. Zpráva se ovšem neobešla bez větší pozornosti médií. To se nyní mění, a proto se pojďme podívat, na jaké novinky by se měli připravit uživatelé této služby.
 
 
Filmy a TV Google Play nebudou k dispozici na chytrých televizorech LG (webOS) a Samsung (Tizen) od 15. června 2021. Stejná změna se týká také streamovacích zařízení Roku a televizí Vizio, ale ty nejsou dostupné na českém trhu. Můžeme předpokládat, že aplikaci v uvedený den přestane fungovat. Pokud ovšem máte zakoupené filmy od Googlu, nemusíte se strachovat. O možnost jejich streamování totiž nepřijdete ani po 15. červnu. Nově budou dostupné v aplikaci YouTube, která je dostupná pro televize od LG i Samsungu (jedinou výjimkou jsou starší LG TV na platformách NetCast a SimpleSmart).
 
Stejně tak případné kredity budou převedeny na YouTube, kde je bude možné využít k nákupu filmů. Úplně bez komplikací se tento přechod neobejde. Filmy zakoupené na YouTube nebudou dostupné prostřednictvím rodinné mediatéky Play Family Library. Pokud jste ovšem titul pořídili prostřednictvím webu nebo aplikace Filmy a TV Google Play, můžete je nadále sdílet s až pěti členy rodiny. Do YouTube se také nepřenese seznam přání, můžete si ovšem vytvořit nový seznam Přehrát později.
 
Aplikace Filmy a TV Google Play zůstává dostupná na mobilních zařízeních s Androidem a iOS, stejně jako na Android TV. Stále existuje také webová verze této služby. Nebylo by ovšem žádným překvapením, pokud by v budoucnu došlo k dalším změnám. Nové rozhraní Google TV, které používá třeba nový Chromecast, již obsahuje funkce pro nákup a půjčování filmů.