www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos

Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
, , aktualita
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
K oblíbeným
reklama
Služby a produkty Applu jsou součástí uzavřeného ekosystému, ale výjimkou je „domácí zábava“. V posledních měsících gigant z Cupertina výrazně rozšířil počet zařízení, která podporují aplikaci Apple TV, AirPlay 2 nebo HomeKit. Dává to smysl, neboť Apple nenabízí vlastní televizory, ale pouze „chytré krabičky“ Apple TV. Výše uvedená aplikace proto nedávno zamířila na vybrané televize LG, Samsung a Vizio, ale také zařízení Amazon Fire TV a Roku TV.
 
 
Nyní se aplikace Apple TV dostává také na televizory Sony – mimochodem je to poprvé, kdy je dostupná pro operační systém Android TV, který vyvíjí Google. Teoreticky by se tak mohla usnadnit integrace i do televizorů dalších značek jako Philips (TP Vision) nebo TCL, které taktéž používají Android TV. Tady ovšem bude nejspíš záležet, zda bude mít Apple zájem a jak se mu podaří dohodnout se s dalšími výrobci. Tento týden se Apple TV dostala na LCD TV ze série XH90 (v USA nabízena jako X900H), a to konkrétně na modely dostupné v Evropě.
 
Následovat bude rozšíření do dalších více než 100 zemí po celém světě a především na další modely – do konce roku chce japonský výrobce nabídnout aplikaci na všech svých televizorech z let 2020 a 2019, stejně jako vybraných modelech z roku 2018. Sony ovšem prozatím nezveřejnilo kompletní seznam podporovaných modelů. Podle webu FlatpanelsHD podporuje Apple TV na televizorech Sony videa ve 4K HDR i prostorový zvuk Dolby Atmos. Dostupnost Dolby Vision nebyl potvrzena.
 
Aplikace Apple TV poskytuje uživatelům přístup k celé databázi filmů v iTunes k zakoupení nebo zapůjčení a také partnerským kanálům. Vůbec nejzajímavější ovšem může být přístup k platformě pro streamování videa TV+, která obsahuje převážně originály od Applu. VIdeotéka se ovšem bude postupně rozšiřovat o další tituly, a to včetně snímků třetích stran, neboť Apple chce konkurovat Netflixu.
 
Apple se snaží přilákat zákazníky také bezplatnou zkušební lhůtou pro majitele nových zařízení. Původně měla tato lhůta platit rok, a bezplatné období by tedy skončilo v listopadu. Apple se ovšem rozhodl tuto výhodu prodloužit až do února 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik