www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos

Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
, , aktualita
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
K oblíbeným
reklama
Služby a produkty Applu jsou součástí uzavřeného ekosystému, ale výjimkou je „domácí zábava“. V posledních měsících gigant z Cupertina výrazně rozšířil počet zařízení, která podporují aplikaci Apple TV, AirPlay 2 nebo HomeKit. Dává to smysl, neboť Apple nenabízí vlastní televizory, ale pouze „chytré krabičky“ Apple TV. Výše uvedená aplikace proto nedávno zamířila na vybrané televize LG, Samsung a Vizio, ale také zařízení Amazon Fire TV a Roku TV.
 
 
Nyní se aplikace Apple TV dostává také na televizory Sony – mimochodem je to poprvé, kdy je dostupná pro operační systém Android TV, který vyvíjí Google. Teoreticky by se tak mohla usnadnit integrace i do televizorů dalších značek jako Philips (TP Vision) nebo TCL, které taktéž používají Android TV. Tady ovšem bude nejspíš záležet, zda bude mít Apple zájem a jak se mu podaří dohodnout se s dalšími výrobci. Tento týden se Apple TV dostala na LCD TV ze série XH90 (v USA nabízena jako X900H), a to konkrétně na modely dostupné v Evropě.
 
Následovat bude rozšíření do dalších více než 100 zemí po celém světě a především na další modely – do konce roku chce japonský výrobce nabídnout aplikaci na všech svých televizorech z let 2020 a 2019, stejně jako vybraných modelech z roku 2018. Sony ovšem prozatím nezveřejnilo kompletní seznam podporovaných modelů. Podle webu FlatpanelsHD podporuje Apple TV na televizorech Sony videa ve 4K HDR i prostorový zvuk Dolby Atmos. Dostupnost Dolby Vision nebyl potvrzena.
 
Aplikace Apple TV poskytuje uživatelům přístup k celé databázi filmů v iTunes k zakoupení nebo zapůjčení a také partnerským kanálům. Vůbec nejzajímavější ovšem může být přístup k platformě pro streamování videa TV+, která obsahuje převážně originály od Applu. VIdeotéka se ovšem bude postupně rozšiřovat o další tituly, a to včetně snímků třetích stran, neboť Apple chce konkurovat Netflixu.
 
Apple se snaží přilákat zákazníky také bezplatnou zkušební lhůtou pro majitele nových zařízení. Původně měla tato lhůta platit rok, a bezplatné období by tedy skončilo v listopadu. Apple se ovšem rozhodl tuto výhodu prodloužit až do února 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik