Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos

17.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
Služby a produkty Applu jsou součástí uzavřeného ekosystému, ale výjimkou je „domácí zábava“. V posledních měsících gigant z Cupertina výrazně rozšířil počet zařízení, která podporují aplikaci Apple TV, AirPlay 2 nebo HomeKit. Dává to smysl, neboť Apple nenabízí vlastní televizory, ale pouze „chytré krabičky“ Apple TV. Výše uvedená aplikace proto nedávno zamířila na vybrané televize LG, Samsung a Vizio, ale také zařízení Amazon Fire TV a Roku TV.
 
 
Nyní se aplikace Apple TV dostává také na televizory Sony – mimochodem je to poprvé, kdy je dostupná pro operační systém Android TV, který vyvíjí Google. Teoreticky by se tak mohla usnadnit integrace i do televizorů dalších značek jako Philips (TP Vision) nebo TCL, které taktéž používají Android TV. Tady ovšem bude nejspíš záležet, zda bude mít Apple zájem a jak se mu podaří dohodnout se s dalšími výrobci. Tento týden se Apple TV dostala na LCD TV ze série XH90 (v USA nabízena jako X900H), a to konkrétně na modely dostupné v Evropě.
 
Následovat bude rozšíření do dalších více než 100 zemí po celém světě a především na další modely – do konce roku chce japonský výrobce nabídnout aplikaci na všech svých televizorech z let 2020 a 2019, stejně jako vybraných modelech z roku 2018. Sony ovšem prozatím nezveřejnilo kompletní seznam podporovaných modelů. Podle webu FlatpanelsHD podporuje Apple TV na televizorech Sony videa ve 4K HDR i prostorový zvuk Dolby Atmos. Dostupnost Dolby Vision nebyl potvrzena.
 
Aplikace Apple TV poskytuje uživatelům přístup k celé databázi filmů v iTunes k zakoupení nebo zapůjčení a také partnerským kanálům. Vůbec nejzajímavější ovšem může být přístup k platformě pro streamování videa TV+, která obsahuje převážně originály od Applu. VIdeotéka se ovšem bude postupně rozšiřovat o další tituly, a to včetně snímků třetích stran, neboť Apple chce konkurovat Netflixu.
 
Apple se snaží přilákat zákazníky také bezplatnou zkušební lhůtou pro majitele nových zařízení. Původně měla tato lhůta platit rok, a bezplatné období by tedy skončilo v listopadu. Apple se ovšem rozhodl tuto výhodu prodloužit až do února 2021.