Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apek Maxpad: první Smart TV s Windows 8

18.4.2014, Jan Vítek, aktualita
Na světě se objevila jedna specialitka mezi chytrými televizory, a sice Apek Maxpad - první Windows Touch TV. Jedná se o model založený na APU řady A10 od společnosti AMD a operačním systému Windows 8.1.
Ve své podstatě to je tedy plnohodnotný počítač All-in-One s procesorem x86, i když tedy ve formě APU, který jen není součástí monitoru, ale rovnou televizoru. A jako takový je prodávám s úhlopříčkami 39, 50 nebo i 63,5", což je 99, 127 a 161 cm (vše s rozlišením Full HD). K dispozici bude také více barevných verzí s rámy v černé, bílé, šedé, červené, fialové, modré, zelené nebo žluté barvě.

A že jde o Windows Touch TV, tak na obrazovkách bude i dotyková vrstva pro ovládání systému, což se může leckdy hodit, ale praktičnost tohoto řešení je věc druhá. Však málokomu se asi bude chtít neustále utírat upatlanou 161cm obrazovku. Pak je tu ale i druhá možnost, a sice dodávaný dálkový ovladač s klávesnicí QWERTY a vestavěnou gyroskopickou myší a lze očekávat, že nebude problém s využitím i jiných periferií. Pak by se ale i hodilo, kdyby byly v nabídce levnější modely bez dotykové obrazovky, o čemž se zpráva nezmiňuje. Ceny by ale asi ani pak nebyly zrovna lidové.

Systém je vybaven speciálním softwarem, který nám umožní nahrávat televizní pořady a používat funkci Time Shift až do minus 150 minut. Výkon zajistí APU řady A10 pracující na 3,8 GHz vybavené grafikou Radeon HD 7660, což ukazuje na A10-5800K. To je generace Trinity z roku 2012, přičemž na trhu jsou už Richland a nejnovější Kaveri. Data budeme moci ukládat na hybridní soustavu složenou ze 60GB SSD a 500GB HDD. Další technické podrobnosti nebyly zveřejněny.

To vše vypadá velmi zajímavě, ovšem na svém konci zpráva dospěje k cenám. Ty byly u 39, 50 a 63,5" modelu stanoveny na 5 400, 9 000 a 12 000 USD, což je mírně řečeno přehnané.

Zdroj: Hexus.net