Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC

Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC
, , aktualita
Nový projekt Android TV x86 si klade za cíl přinést televizní verzi Androidu na počítače s procesory x86. Můžete tak najít využití pro staré PC, na které se vám dosud prášilo. Port je ovšem teprve v rané fázi.
K oblíbeným
reklama
Internetové fórum XDA Developers je plné zajímavých projektů, které přináší obvykle komunitní vývojáři. Jednou z nejzajímavějších novinek posledních několika týdnů je projekt Android TV x86. Jak už napovídá název, jedná se o port Android TV pro procesory x86 od Intelu nebo AMD. Android TV je jednou z edic operačního systému od Googlu, která se běžně objevuje v televizorech nebo set-top boxech. Odlišuje se především uživatelským rozhraním, které bylo přizpůsobeno pro velké obrazovky a ovládání pomocí televizního dálkového ovladače. Přednost dostává také objevování obsahu z aplikací pro streamování videa nebo hlasové povely.
 

Android TV (ilustrační obrázek)
 
Android TV je ve srovnání s „klasickým“ Androidem, který se používá především ve smartphonech a tabletech, uzavřenější platforma. Vývojář s přezdívkou „AmznUser444 Dev“ se ovšem rozhodl tento operační systém přenést na zařízení s architekturou x86. Tento port mohou využít především majitelé starších a již nevyužívaných desktopů, na které doma zbytečně usedá prach. Ideální bude především v kombinaci s mini PC a dalšími kompaktními desktopy, které lze snadno přenášet a umístit k televizoru, případně monitoru. Vzhledem k ceně Xiaomi Mi TV Stick nebo různých TV boxů a Chromecastů se to může zdát jako nesmysl, ale pokud jste od přírody kutilové a máte doma zbytečný desktop, jedná se o bezplatnou alternativu.
 
Nejásejte předčasně, neboť Android TV x86 je zatím v raném stádiu vývoje. Prozatím se objevuje několik problémů, jako je zaseknutí na oddílech s EXT4 nebo nefunkční integrovaný Chromecast. Na zařízení lze nainstalovat pouze mobilní verzi aplikace Netflix, nikoliv verzi pro Android TV. Vzhledem k absenci certifikace Widevine L1 nelze očekávat ani podporu obsahu v HD z Netflixu, Amazonu a podobných služeb. ROM obsahuje předinstalované aplikace od Googlu včetně Obchodu Play. Aktuální verze projektu je založena na Androidu TV 9.0 Pie, ale vývojář se chystá vrátit zpět na 7.1.2 Nougat, který by měl fungovat lépe. Aktuální novinky a odkazy ke stažení najdete na oficiálním webu.
 

Minimální požadavky projektu Android TV x86

  • CPU: 1,2 GHz dvoujádrový 64bitový procesor
  • RAM: 1 GB, doporučeny 2 GB nebo více
  • Úložiště: 8 GB volného místa na disku, doporučeno 16 GB
  • GPU : 64 MB video paměti, pouze Intel Iris/HD/GMA, Nvidia GeForce nebo AMD Radeon/FirePro
  • Displej: rozlišení 1280 x 720, poměr stran 16:9, 16:10 nebo 17:9


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik