Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC

Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC
, , aktualita
Nový projekt Android TV x86 si klade za cíl přinést televizní verzi Androidu na počítače s procesory x86. Můžete tak najít využití pro staré PC, na které se vám dosud prášilo. Port je ovšem teprve v rané fázi.
K oblíbeným
reklama
Internetové fórum XDA Developers je plné zajímavých projektů, které přináší obvykle komunitní vývojáři. Jednou z nejzajímavějších novinek posledních několika týdnů je projekt Android TV x86. Jak už napovídá název, jedná se o port Android TV pro procesory x86 od Intelu nebo AMD. Android TV je jednou z edic operačního systému od Googlu, která se běžně objevuje v televizorech nebo set-top boxech. Odlišuje se především uživatelským rozhraním, které bylo přizpůsobeno pro velké obrazovky a ovládání pomocí televizního dálkového ovladače. Přednost dostává také objevování obsahu z aplikací pro streamování videa nebo hlasové povely.
 

Android TV (ilustrační obrázek)
 
Android TV je ve srovnání s „klasickým“ Androidem, který se používá především ve smartphonech a tabletech, uzavřenější platforma. Vývojář s přezdívkou „AmznUser444 Dev“ se ovšem rozhodl tento operační systém přenést na zařízení s architekturou x86. Tento port mohou využít především majitelé starších a již nevyužívaných desktopů, na které doma zbytečně usedá prach. Ideální bude především v kombinaci s mini PC a dalšími kompaktními desktopy, které lze snadno přenášet a umístit k televizoru, případně monitoru. Vzhledem k ceně Xiaomi Mi TV Stick nebo různých TV boxů a Chromecastů se to může zdát jako nesmysl, ale pokud jste od přírody kutilové a máte doma zbytečný desktop, jedná se o bezplatnou alternativu.
 
Nejásejte předčasně, neboť Android TV x86 je zatím v raném stádiu vývoje. Prozatím se objevuje několik problémů, jako je zaseknutí na oddílech s EXT4 nebo nefunkční integrovaný Chromecast. Na zařízení lze nainstalovat pouze mobilní verzi aplikace Netflix, nikoliv verzi pro Android TV. Vzhledem k absenci certifikace Widevine L1 nelze očekávat ani podporu obsahu v HD z Netflixu, Amazonu a podobných služeb. ROM obsahuje předinstalované aplikace od Googlu včetně Obchodu Play. Aktuální verze projektu je založena na Androidu TV 9.0 Pie, ale vývojář se chystá vrátit zpět na 7.1.2 Nougat, který by měl fungovat lépe. Aktuální novinky a odkazy ke stažení najdete na oficiálním webu.
 

Minimální požadavky projektu Android TV x86

  • CPU: 1,2 GHz dvoujádrový 64bitový procesor
  • RAM: 1 GB, doporučeny 2 GB nebo více
  • Úložiště: 8 GB volného místa na disku, doporučeno 16 GB
  • GPU : 64 MB video paměti, pouze Intel Iris/HD/GMA, Nvidia GeForce nebo AMD Radeon/FirePro
  • Displej: rozlišení 1280 x 720, poměr stran 16:9, 16:10 nebo 17:9


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik