Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC

Android TV x86 vytvoří multimediální centrum ze starého PC
, , aktualita
Nový projekt Android TV x86 si klade za cíl přinést televizní verzi Androidu na počítače s procesory x86. Můžete tak najít využití pro staré PC, na které se vám dosud prášilo. Port je ovšem teprve v rané fázi.
K oblíbeným
reklama
Internetové fórum XDA Developers je plné zajímavých projektů, které přináší obvykle komunitní vývojáři. Jednou z nejzajímavějších novinek posledních několika týdnů je projekt Android TV x86. Jak už napovídá název, jedná se o port Android TV pro procesory x86 od Intelu nebo AMD. Android TV je jednou z edic operačního systému od Googlu, která se běžně objevuje v televizorech nebo set-top boxech. Odlišuje se především uživatelským rozhraním, které bylo přizpůsobeno pro velké obrazovky a ovládání pomocí televizního dálkového ovladače. Přednost dostává také objevování obsahu z aplikací pro streamování videa nebo hlasové povely.
 

Android TV (ilustrační obrázek)
 
Android TV je ve srovnání s „klasickým“ Androidem, který se používá především ve smartphonech a tabletech, uzavřenější platforma. Vývojář s přezdívkou „AmznUser444 Dev“ se ovšem rozhodl tento operační systém přenést na zařízení s architekturou x86. Tento port mohou využít především majitelé starších a již nevyužívaných desktopů, na které doma zbytečně usedá prach. Ideální bude především v kombinaci s mini PC a dalšími kompaktními desktopy, které lze snadno přenášet a umístit k televizoru, případně monitoru. Vzhledem k ceně Xiaomi Mi TV Stick nebo různých TV boxů a Chromecastů se to může zdát jako nesmysl, ale pokud jste od přírody kutilové a máte doma zbytečný desktop, jedná se o bezplatnou alternativu.
 
Nejásejte předčasně, neboť Android TV x86 je zatím v raném stádiu vývoje. Prozatím se objevuje několik problémů, jako je zaseknutí na oddílech s EXT4 nebo nefunkční integrovaný Chromecast. Na zařízení lze nainstalovat pouze mobilní verzi aplikace Netflix, nikoliv verzi pro Android TV. Vzhledem k absenci certifikace Widevine L1 nelze očekávat ani podporu obsahu v HD z Netflixu, Amazonu a podobných služeb. ROM obsahuje předinstalované aplikace od Googlu včetně Obchodu Play. Aktuální verze projektu je založena na Androidu TV 9.0 Pie, ale vývojář se chystá vrátit zpět na 7.1.2 Nougat, který by měl fungovat lépe. Aktuální novinky a odkazy ke stažení najdete na oficiálním webu.
 

Minimální požadavky projektu Android TV x86

  • CPU: 1,2 GHz dvoujádrový 64bitový procesor
  • RAM: 1 GB, doporučeny 2 GB nebo více
  • Úložiště: 8 GB volného místa na disku, doporučeno 16 GB
  • GPU : 64 MB video paměti, pouze Intel Iris/HD/GMA, Nvidia GeForce nebo AMD Radeon/FirePro
  • Displej: rozlišení 1280 x 720, poměr stran 16:9, 16:10 nebo 17:9


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář