Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV slibuje funkční minimalismus

8.4.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Projekt Google TV se softwarovému gigantovi dvakrát nepovedl. Ten se však nevzdává a chystá novou televizní platformu. Podle čerstvě uniklého dokumentu bude Android TV přehledná, rychlá a jednoduchá na ovládání. V její nabídce nebudou chybět ani hry.
Koncem loňského roku se objevily spekulace o nové platformě Android TV společnosti Google. Minulý týden se do rukou magazínu The Verge dostal vnitřní dokument, který odhaluje tvář nástupce neslavné Google TV. Podle dokumentu bude Android TV rozhraním zábavy, žádnou výpočetní platformou. Slibuje rychlé a přehledné rozhraní s minimem překážek při přehrávání a hledání obsahu.

Vývojáři dostali za úkol vytvoření velmi jednoduché aplikace pro televizní obrazovku, kterou lze ovládat rolováním doleva, doprava, dolů a nahoru. Cílem je sjednocení různých streamovacích služeb pod jednu domovskou obrazovku. Odpadla by tak nutnost otvírat samostatnou aplikaci pro každou službu. Vedle toho má Android TV doporučovat nový a pro uživatele relevantní obsah. K obsahu se má uživatel dostat jako mávnutím proutku. Vyhledání a následné spuštění libovolného obsahu nemá zabrat více než tři kliknutí nebo gesta.

Android TV nabídne ovládání hlasem, upozorňování i podporu her s možností připojení herního ovladače. Mezi potvrzené aplikace patří Google Play Movies, YouTube, Hangouts, Vevo, Netflix, Hulu, Pandora nebo Songza. Další aplikace budou k dostání v obchodu Google Play Store. Mezi herními tituly lze čekat Temple Run nebo Plants vs. Zombies. Google má ambiciózní plány, co se platformy Android TV týče. Je ale otázkou, co to znamená pro Google Chromecast. Bude to druhá cesta, kterou se softwarový gigant vydá? Jeho partneři navíc vyvíjí vlastní platformy Smart TV (sem patří třeba Smart TV Philips využívající Android). Nepřichází vlastně Android TV s křížkem po funuse?

Zdroj: FlatpanelsHD