Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě

Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
, , aktualita
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
K oblíbeným
reklama
Většina zařízení s Android TV je vybavena funkcí Google Cast, která umožňuje rychle a pohodlně streamovat obsah např. z mobilního telefonu na televizní obrazovku. Ovšem právě tato funkce některé uživatele v minulém týdnu pozlobila. Problémem byl vyšší počet notifikací, které se mohly stát otravnými. Stačilo, aby uživatel na televizoru otevřel některou z aplikací podporující Cast a do všech smartphonů a tabletů s Androidem připojeným ve stejné domácí síti se odeslala notifikace, která umožňuje ovládat přehrávání přes Cast. A to i přesto, že uživatelé si chtěli pouze přehrát video na televizní obrazovce bez využití funkce Cast.
 
 
Problém byl zaznamenán při používání oblíbených aplikací jako YouTube, YouTube TV, Kodi, Netflix, Tidal, Disney+ nebo Plex, ale pravděpodobně se mohl objevit ve všech aplikacích kompatibilních s funkcí Cast. Z hlediska zařízení se chyba patrně vyskytla především u multimediálních center, konkrétně Nvidia Shield TV a Xiaomi Mi Box. Zdá se, že televizory na platformě Android TV nemusely být touto chybou vůbec zasaženy. Ačkoliv se nejedná o žádný vážný problém, většina uživatelů může tuto notifikaci považovat za zbytečnou nebo matoucí. Naštěstí se na zařízeních objevila většinou bez zvukového doprovodu, takže tolik rušivá nebyla.
 
 
Google naštěstí na chybu velmi rychle zareagoval a ještě minulý týden vydal aktualizaci pro Android TV, která výše uvedenou chybu řeší. Není jasné, pro jaká zařízení byla vydána, ale spousta uživatelů již hlásí odstranění zbytečných notifikací. Nejspíš ovšem bude chvíli trvat, než se update dostane k všem uživatelům. Důležité ovšem je, že vývojářům z Googlu se závadu podařilo rychle odstranit. Dočasným řešením problému pro uživatele, ke kterým ještě aktualizace nedorazila, je úplné vypnutí notifikací pro Cast, ale v takovém případě by přišli i o notifikace v případě, že by funkci opravdu využívali. Návod naleznete na stránkách podpory pro Chromecast.
 
Setkali jste se v uplynulých dnech s tímto problémem u své Android TV?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik