Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě

Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
, , aktualita
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
K oblíbeným
reklama
Většina zařízení s Android TV je vybavena funkcí Google Cast, která umožňuje rychle a pohodlně streamovat obsah např. z mobilního telefonu na televizní obrazovku. Ovšem právě tato funkce některé uživatele v minulém týdnu pozlobila. Problémem byl vyšší počet notifikací, které se mohly stát otravnými. Stačilo, aby uživatel na televizoru otevřel některou z aplikací podporující Cast a do všech smartphonů a tabletů s Androidem připojeným ve stejné domácí síti se odeslala notifikace, která umožňuje ovládat přehrávání přes Cast. A to i přesto, že uživatelé si chtěli pouze přehrát video na televizní obrazovce bez využití funkce Cast.
 
 
Problém byl zaznamenán při používání oblíbených aplikací jako YouTube, YouTube TV, Kodi, Netflix, Tidal, Disney+ nebo Plex, ale pravděpodobně se mohl objevit ve všech aplikacích kompatibilních s funkcí Cast. Z hlediska zařízení se chyba patrně vyskytla především u multimediálních center, konkrétně Nvidia Shield TV a Xiaomi Mi Box. Zdá se, že televizory na platformě Android TV nemusely být touto chybou vůbec zasaženy. Ačkoliv se nejedná o žádný vážný problém, většina uživatelů může tuto notifikaci považovat za zbytečnou nebo matoucí. Naštěstí se na zařízeních objevila většinou bez zvukového doprovodu, takže tolik rušivá nebyla.
 
 
Google naštěstí na chybu velmi rychle zareagoval a ještě minulý týden vydal aktualizaci pro Android TV, která výše uvedenou chybu řeší. Není jasné, pro jaká zařízení byla vydána, ale spousta uživatelů již hlásí odstranění zbytečných notifikací. Nejspíš ovšem bude chvíli trvat, než se update dostane k všem uživatelům. Důležité ovšem je, že vývojářům z Googlu se závadu podařilo rychle odstranit. Dočasným řešením problému pro uživatele, ke kterým ještě aktualizace nedorazila, je úplné vypnutí notifikací pro Cast, ale v takovém případě by přišli i o notifikace v případě, že by funkci opravdu využívali. Návod naleznete na stránkách podpory pro Chromecast.
 
Setkali jste se v uplynulých dnech s tímto problémem u své Android TV?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik