Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě

6.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Většina zařízení s Android TV je vybavena funkcí Google Cast, která umožňuje rychle a pohodlně streamovat obsah např. z mobilního telefonu na televizní obrazovku. Ovšem právě tato funkce některé uživatele v minulém týdnu pozlobila. Problémem byl vyšší počet notifikací, které se mohly stát otravnými. Stačilo, aby uživatel na televizoru otevřel některou z aplikací podporující Cast a do všech smartphonů a tabletů s Androidem připojeným ve stejné domácí síti se odeslala notifikace, která umožňuje ovládat přehrávání přes Cast. A to i přesto, že uživatelé si chtěli pouze přehrát video na televizní obrazovce bez využití funkce Cast.
 
 
Problém byl zaznamenán při používání oblíbených aplikací jako YouTube, YouTube TV, Kodi, Netflix, Tidal, Disney+ nebo Plex, ale pravděpodobně se mohl objevit ve všech aplikacích kompatibilních s funkcí Cast. Z hlediska zařízení se chyba patrně vyskytla především u multimediálních center, konkrétně Nvidia Shield TV a Xiaomi Mi Box. Zdá se, že televizory na platformě Android TV nemusely být touto chybou vůbec zasaženy. Ačkoliv se nejedná o žádný vážný problém, většina uživatelů může tuto notifikaci považovat za zbytečnou nebo matoucí. Naštěstí se na zařízeních objevila většinou bez zvukového doprovodu, takže tolik rušivá nebyla.
 
 
Google naštěstí na chybu velmi rychle zareagoval a ještě minulý týden vydal aktualizaci pro Android TV, která výše uvedenou chybu řeší. Není jasné, pro jaká zařízení byla vydána, ale spousta uživatelů již hlásí odstranění zbytečných notifikací. Nejspíš ovšem bude chvíli trvat, než se update dostane k všem uživatelům. Důležité ovšem je, že vývojářům z Googlu se závadu podařilo rychle odstranit. Dočasným řešením problému pro uživatele, ke kterým ještě aktualizace nedorazila, je úplné vypnutí notifikací pro Cast, ale v takovém případě by přišli i o notifikace v případě, že by funkci opravdu využívali. Návod naleznete na stránkách podpory pro Chromecast.
 
Setkali jste se v uplynulých dnech s tímto problémem u své Android TV?
 


reklama
reklama