Android TV 10 míří na první multimediální centra: Mecool KM3 a KM9 Pro

Android TV 10 míří na první multimediální centra: Mecool KM3 a KM9 Pro
, , aktualita
Android TV 10 byl zatím dostupný pouze pro vývojářské zařízení od Googlu, ale to se nedávno změnilo. Nová verze zamířila na multimediální přehrávače Mecool KM3 a KM9 Pro, které se na českém trhu prodávají i pod značkou RGB.vision.
K oblíbeným
reklama
Android TV 10 byl vydán v prosinci 2019 a jako první se objevil na vývojářském zařízení Google ADT-3. Tím byl seznam na dlouhou dobu kompletní – všechny ostatní televizory a multimediální přehrávače používaly Android TV 9 nebo starší, ačkoliv TCL i jiní výrobci přislíbili aktualizaci. Ke změně došlo až letos v červnu, tedy po více než půl roce od vydání této verze systému. Provozovatel webu Android TV Guide si ve službě Google Play Console všiml dvou dalších zařízení, která byla uvedena s Android TV 10. Jedná se o TV boxy Mecool KM3 a Mecool KM9 Pro, které patří k nejpopulárnějším v čínských internetových obchodech. K dostání jsou dokonce také na českém trhu, i když někteří prodejci tyto modely nabízejí pod označením RGB.vision KM3 a RGB.vision KM9 Pro.
 
 
Výše uvedené TV boxy se tedy stávají prvními zařízeními – s výjimkou vývojářského ADT-3  – disponující Androidem TV 10. Většina čínských prodejců zatím modely nabízí ještě s verzí 9.0, i když se objevilo několik výjimek. Zdá se, že s výjimkou softwaru nedošlo k žádným změnám, můžeme proto předpokládat, že aktualizace bude dostupná pro stávající zařízení. Otázkou zůstává, kdy se tak stane a zda bude update distribuován OTA, případně bude nutná manuální instalace. Připomeňme, že Google minulý týden vydal Android TV 11 jako preview pro vývojáře. Pokud nedojde k žádnému zásadnímu zrychlení, můžeme Android TV 11 očekávat na běžných zařízeních nejdříve v příštím roce.
 
KM3 a KM9 Pro jsou jako jedny z mála TV boxů vybaveny Androidem TV určenými pro televizní zařízení, nikoliv standardním Androidem, který se používá hlavně ve smartphonech a tabletech. Pro uživatele to znamená třeba podporu funkce Google Cast, která umožňuje snadné streamování obsahu z jiných zařízení. Oba modely disponují čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X2 a až 4GB operační pamětí. Podporují přehrávání obsahu ve 4K HDR. Při objednání z čínského e-shopu zaplatíte okolo 80 dolarů (1 900 Kč bez DPH), ale verze s menší pamětí lze pořídit ještě o několik desítek dolarů levněji. Na českém trhu je aktuálně skladem pouze model KM3, který vyjde na necelé 3 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář