Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Android TV 10 míří na první multimediální centra: Mecool KM3 a KM9 Pro

, , aktualita
Android TV 10 míří na první multimediální centra: Mecool KM3 a KM9 Pro
Android TV 10 byl zatím dostupný pouze pro vývojářské zařízení od Googlu, ale to se nedávno změnilo. Nová verze zamířila na multimediální přehrávače Mecool KM3 a KM9 Pro, které se na českém trhu prodávají i pod značkou RGB.vision.
Android TV 10 míří na první multimediální centra: Mecool KM3 a KM9 Pro
Android TV 10 byl vydán v prosinci 2019 a jako první se objevil na vývojářském zařízení Google ADT-3. Tím byl seznam na dlouhou dobu kompletní – všechny ostatní televizory a multimediální přehrávače používaly Android TV 9 nebo starší, ačkoliv TCL i jiní výrobci přislíbili aktualizaci. Ke změně došlo až letos v červnu, tedy po více než půl roce od vydání této verze systému. Provozovatel webu Android TV Guide si ve službě Google Play Console všiml dvou dalších zařízení, která byla uvedena s Android TV 10. Jedná se o TV boxy Mecool KM3 a Mecool KM9 Pro, které patří k nejpopulárnějším v čínských internetových obchodech. K dostání jsou dokonce také na českém trhu, i když někteří prodejci tyto modely nabízejí pod označením RGB.vision KM3 a RGB.vision KM9 Pro.
 
 
Výše uvedené TV boxy se tedy stávají prvními zařízeními – s výjimkou vývojářského ADT-3  – disponující Androidem TV 10. Většina čínských prodejců zatím modely nabízí ještě s verzí 9.0, i když se objevilo několik výjimek. Zdá se, že s výjimkou softwaru nedošlo k žádným změnám, můžeme proto předpokládat, že aktualizace bude dostupná pro stávající zařízení. Otázkou zůstává, kdy se tak stane a zda bude update distribuován OTA, případně bude nutná manuální instalace. Připomeňme, že Google minulý týden vydal Android TV 11 jako preview pro vývojáře. Pokud nedojde k žádnému zásadnímu zrychlení, můžeme Android TV 11 očekávat na běžných zařízeních nejdříve v příštím roce.
 
KM3 a KM9 Pro jsou jako jedny z mála TV boxů vybaveny Androidem TV určenými pro televizní zařízení, nikoliv standardním Androidem, který se používá hlavně ve smartphonech a tabletech. Pro uživatele to znamená třeba podporu funkce Google Cast, která umožňuje snadné streamování obsahu z jiných zařízení. Oba modely disponují čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X2 a až 4GB operační pamětí. Podporují přehrávání obsahu ve 4K HDR. Při objednání z čínského e-shopu zaplatíte okolo 80 dolarů (1 900 Kč bez DPH), ale verze s menší pamětí lze pořídit ještě o několik desítek dolarů levněji. Na českém trhu je aktuálně skladem pouze model KM3, který vyjde na necelé 3 000 Kč.