www.tvfreak.cz
>
>

Analytici očekávají 223 milionů prodaných TV v roce 2021. Více než vloni

Analytici očekávají 223 milionů prodaných TV v roce 2021. Více než vloni
, , aktualita
Letos by se mělo prodat o skoro 3 % více televizorů než vloni. Analytici tvrdí, že nárůstem bude stát pokračující pandemie koronaviru i očekávané sportovní události. Mezi zákazníky údajně roste zájem o větší úhlopříčky.
K oblíbeným
reklama
Rok 2020 byl pro trh s televizory dosti kolísavý. Velmi nadějné vyhlídky ze začátku roku narušilo šíření koronaviru v asijských zemích, které vedlo k uzavírání továren a obrovskému propadu v prodejích. Analytici začali věštit historicky nejhorší rok pro trh s televizory. Po několika měsících ovšem došlo k obratu. Výroba byla obnovena a zájem zákazníků o novou TV raketově vzrostl, neboť kvůli vládním restrikcím ve většině zemí a obavě obyvatel z nákazy se z obrazovky stala jedna z mála možnosti trávení volného času. Ve čtvrtém kvartálu museli někteří výrobci opět pozdržet dodávky kvůli chybějícím čipům. Výsledkem bylo 217 milionů prodaných televizí v roce 2020, což znamená meziroční pokles jen o 0,3 %.
 
 
A jaké jsou vyhlídky pro rok 2021? Analytická společnost TrendForce předpokládá, že letos se k zákazníkům po celém světě dostane 223 milionů nových televizorů. Mělo by tedy dojít k meziročnímu nárůstu o 2,8 %. Důvodem by měla být přetrvávající pandemie onemocnění COVID-19 a konání významných sportovních událostí v čele s Letními olympijskými hrami v Tokiu, která byla přesunuta z loňského roku. Zvýšená poptávka po televizích před významnými sportovními událostmi není ničím překvapivým. Vloni proto vzhledem ke zrušení olympiády či fotbalového šampionátu někteří fanoušci odložili nákup nové TV do letošního roku.
 
TrendForce také očekává pokračující trend většího zájmu o větší televize na úkor malých. Ve druhé polovině roku 2020 vzrostl meziročně prodej úhlopříček větších než 65 palců o 23,4 %, v případě 70 a více palců dokonce o 47,8 %. V roce 2021 by měl prodej televizí s úhlopříčkou 65 palců a více vzrůst o dalších minimálně 30 %. Podle analytiků se výrobci zaměřují na větší úhlopříčky, a to kvůli vyšším maržím. Rostoucí ceny panelů totiž způsobily, že televize z kategorie 32 až 55 palců se výrobcům tolik nevyplatí.
 
Do čísel v roce 2021 poprvé výrazně zasáhnou miniLED TV, ale kvůli vysoké ceně by se mělo jednat spíše o okrajovou záležitost. S postupným zlevňováním této technologie by se ovšem měla postupně rozšiřovat do dalších domácností. 
 
Zdroj: Thelec.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala