Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ambientní osvětlení Philips Hue nyní přímo na TV Samsung za 130 EUR

11.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Ambientní osvětlení Philips Hue nyní přímo na TV Samsung za 130 EUR
Televize Samsung budou moci nově přímo podporovat ambientní osvětlení pomocí technologie Philips Hue a aplikace Hue Sync TV. Ta umožní synchronizaci osvětlení s obrazem na televizi. Bohužel to vůbec nevyjde levně.
Ambientní osvětlení je dnes velkou módou a společnost Signify (Philips) pro něj nabízí konfigurovatelné chytré žárovky Philips Hue. Společnosti Philips a Samsung uzavřely spolupráci, která umožňuje propojení těchto chytrých žárovek a televizí Samsung. Ve výsledku tak žárovky mohou reagovat na obsah na televizi a vytvářet adekvátní světelnou show. K této přímé synchronizaci, která nevyžaduje zařízení do HDMI portu, bude stačit moderní televize Samsungu ročníku 2022 od řady Q60 výše a aplikace Hue Sync TV.
 
Philips Hue na TV Samsung
 
Aplikace podporuje obsah v rozlišení 4K, 8K i režimu HDR10+. Tady už ale radost poněkud končí, protože aplikace je placená a za tuto funkčnost navíc si v USA zaplatíte 129,99 USD, v Evropě pak 129,99 EUR (cca 3100 Kč), a to nepočítáme cenu samotných žárovek. Dostupná je (vedle USA, Austrálie, Nového Zélandu, Singapuru a Jižní Koreje) ve vybraných evropských zemích, kam ale prozatím Česká republika nepatří.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.