Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amazon připravuje 17 nových seriálů z mezinárodní produkce

16.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon Prime Video se zaplní dalšími seriály z neamerické produkce. Jen nyní je v plánu 17 nových titulů z šesti různých zemí. Mezi nimi adaptace knihy The Power od Naomi Alderman nebo seriál z prostředí korupčního skandálu ve FIFA.
Amazon se rozhodl zintenzivnit práci na původním obsahu z mezinárodní produkce. Ve službě Prime Video se tedy v průběhu letošního roku i let následujících objeví více pořadů, které nebudou mít jako zemi původu uvedeny USA. „Víme, že zákazníci sledující Prime Video odkudkoliv chtějí vidět autentické příběhy odehrávající se v jejich zemích,“ objasnila důvody intenzivnějšího důrazu na mezinárodní produkci Jennifer Salke, která vede Amazon Studios. Výsledkem bude 17 nových seriálů vytvořených v sedmi zemích napříč třemi kontinenty – v Německu, Velké Británii, Itálii, Španělsku, Japonsku, Indii a Mexiku.
 
 
Lokálně vytvořený obsah bude většinou k dispozici uživatelům služby Prime Video po celém světě. Pro tvůrce tedy půjde o významnou příležitost, jak prezentovat svou práci i příběhy ze své země celému světu, pro diváky zase šance proniknout do neamerické produkce. Amazon přitom neopomněl připomenout úspěch některých již vydaných originálů z mezinárodní produkce včetně The Grand Tour a All or Nothing: Manchester City (obě z Británie), You Are Wanted (Německo) nebo Breathe (Indie).

 

Vznikající a plánované seriály z mezinárodní produkce pro Amazon


  • The Power (Velká Británie): Desetidílný thriller založený na stejnojmenném bestselleru (v češtině vyšel pod názvem Napětí) spisovatelky Naomi Alderman. Vypráví příběh ze světa, ve kterém se muži více bojí žen než naopak.
  • Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (Německo): Adaptace autobiografie My děti ze stanice ZOO vyprávějící příběh z berlínské drogové scény.
  • Bez názvu (Itálie): Příběh stydlivého chlapce, který se v 80. letech stane nejmladším členem milánské mafie, aby získal lásku svého otce.
  • El Cid (Španělsko): Historický příběh jedné z nejznámějších postav španělské historie, vojevůdce El Cida.
  • La Templanza (Španělsko): Dramatický milostný příběh odehrávající se v 60. letech 19. století. Adaptace stejnojmenného románu španělské spisovatelky Maríe Dueñas.
  • El Presidente (Mexiko): Kriminální seriál inspirovaný korupčními skandály ve fotbalové organizaci FIFA. Na produkci se bude podílet společnost Gaumont, která pro Netflix natočila seriál Narcos.
Z mexické produkce vzejdou také komediální seriály El Juego de las LlavesComo Sobrevivir Soltero, nebo další dva tituly, které jsou zatím bezejmenné Ještě aktivnější je Amazon v Indii, kde vzniká hned šest seriálů – Bandish Bandits, The Last Hour, Comicstaan a další tři s dosud neurčeným názvem. Japonská produkce připravuje seriál o sociálních problémech a také lokální verzi americké reality show The Bachelorette (Dívka na vdávání).