Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amazon Prime Video v Evropě zdraží, někde až o 43 %

13.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Amazon Prime Video v Evropě zdraží, někde až o 43 %
Streamovací služba Amazon Prime Video se nejen v USA odhodlala k nepříjemnému kroku, navýšení cen. Tam došlo k navýšení už v březnu, nyní přichází na řadu Evropa a jsou i země, kde bude roční předplatné nově vyšší až o 43 %.
Stále rostoucí náklady i vysoká inflace stojí za navyšováním cen streamovacích služeb. Další, která se odhodlala ke zvýšení cen, je Amazone Prime Video. Ta zdražoval v USA v letošním březnu a od 15. září to čeká i mnohé evropské země. Většinou půjde o navýšení měsíčního poplatku o 1 EUR, příp. 1 GBP v Británii, mnohem větší rozdíly to ale budou u ročních předplatných, kde to bude více než jen 12 EUR/GBP.
 
Amazon Prime Video
 
Např. Itálie a Španělsko si pohorší o 39 % ze 36 na 49,90 EUR ročně. V případě Německa, které mělo předplatné výrazně dražší s cenou 69 EUR, bude navýšení 30% a dostane se nyní na hodnotu 89,9 EUR za rok. Velká Británie se bude potýkat s 20% zdražením, což je méně než u výše zmíněných zemí, jenže tady bylo předplatné už tak nejdražší se 79 librami za rok. Nově to bude 95 liber ročně. Největšího nárůstu se ale dočkala Francie, kde půjde o 43% nárůst ze 49 až na 69,9 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.